Španěla stíhá čtveřice Italů

Posledním závodem před letošní letní přestávkou je «HJC Helmets Motorrad Grand Prix Deutschland» na Sachsenringu. Bude letošním devátým měřením sil v každé ze tří vypsaných kubatur.

V šampionátu nejslabší objemové kubatury vede Španěl Aron Canet (KTM) z týmu Sterilgarda Max Racing Maxe Biaggiho a Petra Öttla o pouhých 7 bodů před svými italskými pronásledovateli, kterými jsou Lorenzo Dalla Porta, Niccolo Antonelli, Tony Arbolino (ten jako první dokázal přerušit premiérová vítězství jezdců z posledních závodů a vyhrál letos už dva závody Grand Prix) a Rookie Celestino Vietti.

Po crashi Viettiho zůstal Canet jediným jezdcem této kubatury, který dokázal bodovat ve všech letos odjetých závodech «lightweight class».

Už těsně za Top-10 je náš Jakub Kornfeil, v Assenu poprvé letos na pódiu. Na okruhu nedaleko města Chemnitz obsadil vloni 7. místo, 2016 zde pak dojel jako čtvrtý. Své 5. pódiové umístění v kariéře dosáhl český jezdec při svém 171. startu v Grand Prix.

Bodovou tabulku kubatury Moto3 uzavírá na 27. místě náš Rookie Filip Salač, který v nizozemském Assenu obsadil 14. místo a získal tedy 2 body.

V soutěži «Rookie of the Year» je následující pořadí: 1. Celestino Vietti (68), 2. Ai Ogura (37), 3. Raul Fernandez (30)...5. Salač (3).

Zatímco poslední čtyři závody na Sachsenringu vyhráli jezdci se stroji Honda, tak v prvních třech ročnících této kubatury trumfovali piloti KTM.

S wild card se představí domácí mladík Dirk Geiger (16), který tak bude při domácím závodě týmovým kolegou našich jezdců Kornfeila a Salače. Geiger letos nezávodí v šampionátu CEV-Repsol, nýbrž ETC. Jeho motocykl KTM bude stát v boxu týmu Jochena Kiefera.