Senzační vítězství pro Bulegu

První závod MS-Superbike 2024 na Phillip Islandu byl hodně turbulentní. Pro vítězství si přijel Rookie s motocyklem Ducati Nicolò Bulega. Iannone skončil na podiu, hodně silný dojem zanechal Razgatlioglu, naopak neuspěli šampioni Bautista a ani Rea.

Zatímco Superpole se skončilo celkem bez překvapení, tak po startu se dostal do čela Iannone, ale proti Nicolò Bulegovi neměl šanci. Mistr světa Supersport vedl od 5. kola a absolvoval bezchybný a fantastický závod, kdy měl v určitý okamžik náskok přes 4 sekundy, nakonec vyhrál o 2,3 sec, druhý dojel Andrea Locatelli (Yamaha) a třetí byl odmávnut Iannone.

Posledním Rookiem, který vyhrál hned svůj první závod v šampionátu WorldSBK byl jeho současný týmový kolega Alvaro Bautista v roce 2019. Španěl, který zde vloni slavil vítězný hattrick, naopak zažil desaster. Po pádu ve čtvrtém kole sice 39-letý v závodě okamžitě pokračoval, lépe než 15. místo v cíli už ale možné nebylo.

Ještě hůře si vedl Jonathan Rea, ve svém prvním závodě s motocyklem Yamaha nebyl vůbec konkurence schopný a viděl šachovnicový praporek až jako 17.

Nejlepším jezdcem BMW byl Toprak Razgatlioglu, v cíli odmávnut jako čtvrtý, ale protože nedodržel minimální časovou přestávku při výměně pneumatik, tak byl potrestán penalizací 1,2 sec, která ho posunula ve výsledcích až za Alexe Lowese (Kawasaki) na 5. místo.

Velmi dobře si přes tréninkový a testovací výpadek vedl Dominique Aegerter, v cíli šestý, když jeho týmový kolega z GRT Yamaha Remy Gardner při svém domácím závodě havaroval.

Nejlepším jezdcem s motocyklem Honda byl Xavi Vierge, který obsadil místo desáté.