Senzace jménem Sykes, nejlepším zůstal Bautista

Rookie Superbike Alvaro Bautista ukončil dvoudenní testování jako nejrychlejší ze všech 19 účastníků. O senzaci se ale postaral «Mister Superpole» Tom Sykes s novým motocyklem BMW S1000RR, pomyslné stupně vítězů doplnil Leon Haslam s nejrychlejším motocyklem Kawasaki.

Až čtvrtý, a to se tak často nestává, skončil čtyřnásobný mistr světa Jonathan Rea, Top-5 dokompletoval s nejrychlejší Yamahou Marco Melandri. Youngster Turek Toprak Razgatlioglu obsadil místo šesté, Michael vd Mark byl klasifikován jako sedmý a v Top-10 ještě skončili Rookie Sandro Cortese, Alex Lowes a Jordi Torres.

Celkem 8 jezdců dokázalo své časy z rána vylepšit, pro porovnání nejrychlejší kolo v závodě na Phillip Islandu má na svém kontě z roku 2018 Marco Melandri s Ducati 1199 Panigale R časem 1:30.848, na loňských testech byl nejrychlejším Jonathan Rea za 1:30.598.

Leon Camier s nejlepším motocyklem Honda zajel 13. místo a byl o 1/10 rychlejší než vloni, ovšem jeho ztráta na nejrychlejšího narostla o 0,2 sec.