Reklama

Rekordní počet pilotů při finále CEV/MSJ-ME ve Valencii Hlavní obrázek k článku: Rekordní počet pilotů při finále CEV/MSJ-ME ve Valencii

Poslední závodní víkend letošního šampionátu CEV bude mít rekordní účast závodníků! V kubatuře Moto2 je přihlášeno celkem 30 jezdců, v Moto3 pak celkem 57 pilotů, což je opravdu neuvěřitelné.

V praxi to znamená, že se bude trénovat ve dvou skupinách a teprve z nich ti nejlepší postoupí do hlavního závodu. Systém je jasný: Do závodu postoupí 21 jezdců ze skupiny «GrA» + 21 «GrB» + dále první 2 ze závodu nazvaného «Last Chance Race». Náš Filip Salač bude trénovat ve skupině «B», kde je kromě něho ještě dalších 28 jezdců včetně už letošní juniorského mistra světa Dennise Foggii.

Rovněž v kubatuře Moto2 jsme už dlouho neviděli tak narvaný startovní rošt: Zatímco v minulých třech závodních víkendech se počet jezdců pohyboval pod číslem 20, tak nyní je přihlášeno celkem 30 pilotů! A nechybí mezi nimi ani účastníci letošního MS-Moto2: Dimas Ekky Pratama, Federico Fuligni, Joe Roberts, Steven Odendaal, Ricky Cardus nebo Karel Hanika.

Získat body ve Valencii tak pro #23 Mrkývku a #98 Haniku bude hodně obtížné, tedy stejně jako na začátku sezóny 2017, kdy každý získaný bod měl cenu zlata!

Jen pro upřesnění: 1. Albacete 24; 2. Barcelona 23; 3. Valencia 21; 4. Estoril 15!; 5. Jerez 18; 6. Aragón 20; 7. Valencia 30!.

Podívejme se na stejnou statistiku Moto3: 1. Albacete 48; 2. Le Mans 46; 3. Barcelona 45; Valencia 46; 5. Estoril 42; 6. Jerez 44; 7. Aragón 44; 8. Valencia 57.

I zde je na první pohled zcela jasné, že body pro #12 Filipa Salače budou zřejmě hodně vzácným zbožím. Ve startovní listině jsou tito letošní účastníci MS/Moto3: Jaume Masia, Tim Georgi, Raul Fernandez, Kazuki Masaki, Dennis Foggia, Lorenzo Petrarca, Aaron Polanco, Maximilian Kofler, Thomas Edward Booth-Amos, Aleix Viu nebo Gabriel Martinez-Abrego.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama