První vítězství pro Fabia Quartarara

Francouz Fabio Quartararo vyhrál svůj první závod Grand Prix vůbec a postaral se tak o první vítězství motocyklu SpeedUp od roku 2015 vůbec. Bylo to hodně suverénní vítězství Polesettera, na stupních vítězů ho doplnili Miguel Oliveira a Alex Marquez.

Ani ve druhém nedělním závodě se domácí fanoušci nedočkali kýženého vítězství, když francouzský talent Fabio Quartararo konečně vyhrál svůj první závod Grand Prix a to dokonce v prostřední kubatuře šampionátu. Pro motocykl SpeedUp od Lucy Boscoscura to bylo vítězství po 3 dlouhých sezonách, naposled vyhrál Sam Lowes v Austinu 2015. Portugalec Miguel Oliveira s KTM byl odmávnut jako druhý, ovšem po skončení závodu se na cílové rovince srazil se Simonem Corsim. Domácí Alex Marquez jako třetí v cíli tak získal první španělské pódium během dnešní neděle, zatímco jeho týmový kolega Joan Mir havaroval.

Viníkem této hrůzostrašné havárie jednoznačně Corsi, a byl také potrestán pro Assen startem z posledního místa na roštu.

Čtvrtý byl odmávnut Němec Marcel Schrötter, který tak stále čeká na své první pódium - dnes jel svůj 100. závod Grand Prix a Top-5 doplnil jeho týmový kolega Xavi Vierge.

Druhou polovinu elitní desítky vytvořili Brad Binder (KTM), Lorenzo Baldassarri, lídr šampionátu Francesco Bagnaia, Sam Lowes - startující až z poslední pozice, neboť jeho motocykl měl defekt benzinové pumpy - a Iker Lecuona.