Prostřední kubaturu vyhrál Oliviera, Morais poslední...

Velmi dramatický závod prostřední kubatury - což nebývá úplně zvykem - nám nabídla neděle na Masarykově okruhu. A nakonec tuto křížovku nejlépe rozluštil Portugalec Oliveira, na opačném konci výsledkové listiny skončil jeho krajan Morais.

Hodně dlouho se dnes jezdilo na Masecu pod taktovkou dvojice týmu VR46, kterou tvořili Polesetter Luca Marini a lídr šampionátu Francesco Bagnaia, ale skvělou stíhačku předvedl «Balda» a vytáhl s sebou do čela také Miguela Oliveiru.

Bylo tak jasné, že se o vítězi rozhodne mezi kvintetem jezdců ve složení: Baldassarri, Oliveira, Marini, Bagnaia a Vierge.

Vierge ale nebyl schopen tempo zbývajících jezdců akceptovat, naopak Marini začal nepříjemně zrychlovat.

Do posledního kola vjížděli jezdci v pořadí: Oliveira, Marini, Baldassarri a Bagnaia. Nakonec se z vítězství radoval Portugalec Miguel Oliveira, takže přes 80 000 diváků slyšelo v Brně vůbec poprvé portugalskou hymnu. Druhý byl odmávnut Luca Marini a vylepšil tak své maximum ze Sachsenringu, kde obsadil 3. místo. Jeho krajan Francesco Bagnaia doplnil stupně vítězů a musel přenechat pozici lídra šampionátu právě dnešnímu vítězi. Lorenzo Baldassarri skončil čtvrtý a Xavi Vierge dokompletoval Top-5.

Druhou polovinu elitní desítky vytvořili Brad Binde, Marcel Schrötter, Jorge Navarro, Sam Lowes a Mattia Pasini. A body si ještě připsali Fabio Quartararo, Augusto Fernandez, Iker Lecuona, Andrea Locatelli a Simone Corsi.

Portugalský jezdec brněnského týmu Willi Race Sheridan Morais obsadil s obrovskou ztrátou 1'08.853 poslední místo - 24., když do závodu vyjížděl z Pite Line, neboť mechanikům jeho týmu se nepodařilo ani na potřetí nastartovat motocykl...! a nestihl tak v limitu zajet zaváděcí kolo!

Z šampionátu Moto2 vede po Brně Miguel Oliveira se ziskem 166 bodů. O 2 body méně má Francesco Bagnaia (164), třetí je Alex Marquez (113). Lorenzo Baldassarri je čtvrtý (106) a Top-5 kompletuje Brad Binder (101).

Z průběhu závodu Moto2: Hned na začátku bohužel spadli Mir, Bendsneyder - ten to zavinil - a Gardner, zatímco Morais musel do závodu samotného vyjet kvůli technickému problému z boxové uličky.

Pak pro crash opustil závod Medina, zde startoval jako náhradník za Isaaca Vinalese. Havaroval rovněž Cardelus - tedy rekordman v počtu startů s wild card, stejně jako Manzi.

10 kol před koncem spadl v T14 Marquez, když jezdil třetí, takže ze hry tak byli oba jezdci týmu Marc VDS (Mir a A. Marquez). Později v T3 skončily naděje ex-mistra světa Moto3 Dannyho Kenta.