Před posledním víkendem je už znám šampion Moto-America 2020

Předposlední závodní víkend šampionátu MotoAmerica v Indianapolis se vůbec nevydařil dle představ Camerona Beaubiera, i když v něm získal pilot s motocyklem Yamaha předčasně dvěma pódiovými umístěními už pátý titul šampiona US-Superbike.

Na start v Indianapolis nastupoval Cameron Beaubier s 13 sezonními vítězstvími a také náskok 103 bodů na týmového kolegu Jage Gagneho byl pro 27-letého Američana hodně uklidňující.

Poprvé v této sezóně ovšem nebyl Beaubier nejsilnějším pilotem na závodní trati. Kaliforňan měl dokonce opravdové problémy na trati, třikrát spadl a dokonce jednou přímo v závodě. Ovšem ve druhé jízdě skončil třetí a v té třetí dokonce druhý. Na Gagneho tak ztratil pouhých 6 bodů a s náskokem 97 bodů už nemůže být Beaubier předstižen a získal tak už popáté titul šampiona US-Superbike.

Nyní ho čeká finále na oblíbené trati v Laguna Sece.

Pokud by doma vyhrál Beaubier všechny tři závody, tak by mohl vyrovnat rekord Josh Hayese z roku 2012, který tehdy vyhrál za sezónu celkem 16 závodních jízd.

Jinak v Indy se přepisovala historie, když Lorenzo Zanetti vyhrál druhou jízdu a bylo to historické vítězství pro Ducati v šampionátu US-Superbike.

Zraněného Mathewa Scholtze nahradí při finále MotoAmerica v týmu Westby Racing Yamaha Niccolo Canepa, pro kterého nebude Laguna Seca žádnou novou tratí, neboť zde startoval 2016 v továrním týmu Pata Yamaha Crescent při závodě MS-Superbike.

MotoAmerica HONOS Superbike 2020 - Indianapolis Motor Speedway, Race 1

1- Bobby Fong – M4 ECSTAR Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – 15 kol za 24’36.113
2- Jake Gagne – Monster Energy Attack Performance Yamaha – Yamaha YZF R1 – + 0.228
3- Lorenzo Zanetti – Warhorse HSBK Racing Ducati New York – Ducati Panigale V4 R – + 11.391