Pre Red Bull Grand Prix of The Americas - Moto2

50 bodů, 100% úspěšnost v dosavadním průběhu šampionátu, a přesto «Balda» (Flexbox HP 40) ještě nikdy na okruhu Circuit of the Americas nezajel. Jeho Top výsledek je 10. místo z loňska. Bude letošní závod znamenat obrat v této statistice?

A kdo jsou jeho největší potencionální soupeři? Alex Marquez (EG 0,0 Marc VDS) zde už získal Pole-Position a vloni byl odmávnut v cíli jako druhý. Stejně druhý zde už skončil 2017 Tom Lüthi (Dynavolt Intact GP). Pódium má na svém kontě také Dominique Aegerter (MV Agusta Idealavoro Forward), ten zde pojede svůj 200. závod Grand Prix. Ale pozor: Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) vyhrál na okruhu COTA v sezóně 2015 a o rok později byl druhý.

Ze stabilních jezdců zde tři budou chybět kvůli zranění: Stefana Manziho (MV Agusta Idealavoro Forward) nahradí Gabriele Ruiu. Za Nicolo Bulegu (Sky Racing VR46) nepojede žádný náhradník a Augusto Fernandeze vystřídá v týmu FlexBox-HP40 Ital Mattia Pasini.

Jesko Raffin nahradí i Texasu v nizozemském týmu NTS RW Racing GP zraněného Stevena Odendaala na stejnojmennném japonském motocyklu NTS.