Pre Jerez Moto3: Lokalmatadoři přijíždějí jako lídři

Španělé Jaume Masia a Aron Canet vedou mistrovství světa před Jerezem se shodným počtem 45 bodů, takže v Andalusii je všechno možné.

Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) vyhrál v Texasu svůj čtvrtý závod Grand Prix vůbec a bodově tak dostihl vítěze z Argentiny, kterým je Jaume Masia (Bester Capital Dubai). Ostatně Canet vyhrál na okruhu Circuito de Jerez-Angel Nieto svůj první závod Grand Prx vůbec, v roce 2017.

Masia zde byl vloni odmávnut v Top-5, a to byla jeho Rookie sezóna. Po pódiu v Austinu na okruhu COTA chce získal stejné umístění i druhý jezdec týmu Bester Capital Dubai, tedy Andrea Migno.

K prvnímu závodu do Evropy přijíždějí se stejným počtem bodů dva Italové na 3. a 4. místě průběžného hodnocení: Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) a Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse).

Další z Italů, zkušený Romano Fenati (VNE Snipers Team), vstupoval do letošní sezóny jako horký favorit, ovšem po prvních třech závodech Grand Prix je s hubenými 7 body až na 18. místě v tabulce..!

Nesmíme ovšem zapomenout na další skvělé jezdce, kterým se zatím nedaří podle jejich představ. Jsou to především Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3), Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), Tony Arbolino (VNE Snipers) a John McPhee (Petronas Sprinta Racing).

Boj o korunu Rookie of the Year bude pokračovat pochopitelně i v Jerezu, na čele jsou Celestino Vietti (Sky Racing Team VR46) a Raul Fernandez (Sama-Qatar-Angel Nieto-Team) a nacházejí se těsně za Top-10 s rozdílem 1 bodu.

Po zranění a následující operaci (natržená slezina) se vrací do paddocku lokalmatador Alberto Arenas z týmu Jorge Martineze.

Z českého pohledu se nabízejí dvě otázky: Podaří se Kornfeilovi vylepšit dosavadní bodové Waterloo (letos pouhých 6 bodů, vloni ve stejnou dobu a ve stejném týmu už 18!) - ovšem Kubajz má čerstvě po operaci klíční kosti - a získá Rookie Salač při svém čtvrtém startu v závodech Grand Prix konečně mistrovské body, když okruh v Jerezu zná český teenager opravdu velmi dobře?