Phillip Island: Začaly testy MS-Supersport, 8. Ježek

Na australském okruhu Phillip Island, ležícího jižně od Melbourne ve státě Victoria, začaly dnes v noci testy šampionátu WSBK

A jak tedy dopadly dnešní noční, myšleno evropským časem (na starém kontinentu je totiž o 10 hodin méně), testy, tedy jediné kompletní měření sil před sezónou, která začne už tento víkend.

Mistr světa Kenan Sofuoglu byl už od začátku testování na Phillip Islandu „jedničkou“ až do úplně posledního kola. V něm se před něho dostal Rookie MS-Supersport a jeho týmový kolega z týmu Kawasaki Randy Krummenacher!

První session v australském pondělí ukončil Kenan Sofuoglu s náskokem 0,854 sec na Randyho Krummenachera (oba Kawasaki Puccetti) jako nejrychlejší. Rovněž odpoledne byl mistr světa až do posledního kola nejrychlejší, pak ho překonal ´Krummi´ o 0,092 sec.

Nejlepší kolo Švýcara mělo hodnotu 1:33,678 min., zatímco nejrychlejší kolo závodu drží Sofuoglu (2013) za 1:33,283 min, Pole-Position rekord pak má na svém kontě 1:32,545 min. Sam Lowes (2013).

Krummenacher potvrdil své kvality už během zimních testů v Evropě a od začátku se etabloval v samé špici startovního pole.

Ještě hodinu před koncem byl ex-pilot SMS Racing Kevin Wahr za Sofuoglem a Patrickem Jacobsenem na P3, v závěru se sice trochu propadl, ale časem 1:34,579 min skončil německý jezdec z týmu Lorini Honda v Top-6, se ztrátou 9/10 sec za mistrem světa Sofuoglem.

Bývalý jezdec MotoGP-Pilot Anthony West zde pojede na divokou kartu, první test ukončil Australan na motocyklu Yamaha R6 v Top-10.

Gino Rea zahodil sice svou MV Agustu hodinu před koncem do 'kačírku', přesto ale obsadil P7.

Velmi dobře si vedl český jezdec, který úvodní den testování ukončil na skvělém P8 se ztrátou 1,5 sekundy na nejlepší čas Krummenachera: „Po ranním 5. místě jsme odpoledne zkoušeli jiné nastavení pérování a jinou zadní pneumatiku. To však příliš nefungovalo a vrátili jsme se k osvědčenému. V nejrychlejším kole na konci tréninku se mi zlomil quickshifter a tak zlepšení nebylo takové jak mohlo být. Nicméně panuje spokojenost. Zítra pokračujeme.“