Na mokru nejrychlejším Leon Haslam s Hondou

Prvnímu dni testů WorldSBK na okruhu Jerez de la Frontera vévodil na mokru Brit Leon Haslam s novým motocyklem Honda časem 1:52.149 min. Druhý skončil se ztrátou 0,031 sec Michael vd Mark (Yamaha). Překvapivě třetím byl Rookie a US-Boy Garett Gerloff (GRT Yamaha).

Nejlepším pilotem s motocyklem Ducati byl na 4. místě Scott Redding, Top-5 dokompletoval Loris Baz. Zatímco Alvaro Bautista (Honda) havaroval hned ve svém 4. kole v T6, tak mistr světa Jonathan Rea (Kawasaki) na mokrou trať vůbec nevyjel.

Ovšem od nejlepších superbikových časů dosaženýých v Jerezu byly ty dnešní hodně vzdáleny:

Nejrychlejší kolo v závodě dží Alvaro Bautista (2019) na Ducati časem 1:39,004, Pole-Position rekord maá potom na svém kontě Jonathan Rea (2019) s Kawasaki za 1:38.247 min.

V prostřední kubatuře motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým byl překvapivě nejrychlejším Federico Fuligni (MV Agusta) před Rookiem Stevenem Odendaalem (EAB Ten Kate Yamaha) a mistrem světa Randym Krummenacherem (MV Agusta).