Reklama

Na Filipa Salače čeká další nová trať, která vypadá zábavně! Hlavní obrázek k článku: Na Filipa Salače čeká další nová trať, která vypadá zábavně!

Se třetí Grand Prix se šampionát MotoGP přesouvá do amerického Texasu. Pro Filipa Salače je to další z nových okruhů, který se musí rychle naučit.

Mistrovství světa silničních motocyklů se na tento víkend přesouvá do Spojených států Amerických, kde se pojede na okruhu Circuit of the Americas (COTA). Jedna z nejdelších tratí v kalendáři Grand Prix je pro Filipa Salače opět nová. Závodní okruh je velice různorodý a zejména úvodní pasáž se na první pohled českému závodníkovi líbí. V jeho kategorii Moto3 tu vždy probíhají těsné souboje a závod je napínavý až do konce. Jezdec týmu Redox Prüstel GP strávil čas mezi závody v USA, kde cestoval spolu se svým týmovým kolegou Jakubem Kornfeilem. I díky tomu nemusí řešit časový posun, pokud by se mezi závody vracel domů, a může se od prvního tréninku soustředit hlavně na jízdu a nastavení své KTM.

Filip Salač: „Po Argentině, kde to pro mě byl smolný závod, jsem zůstal v Americe spolu s Kubou Kornfeilem. Jezdili jsme tady po různých místech, takže jsem trochu poznal Ameriku. Byl jsem tady poprvé a docela se mi tu líbilo. Teď už se připravujeme na závodní víkend. Bude to pro mě zase nová trať, ale moc se na ní těším. Moc se mi líbí, hlavně první pasáž, kde jsou esíčka. Bude to určitě hodně těžké, ale zábavné. Dá se předpokládat, že se nebudeme nudit. Po těchto zatáčkách následuje dlouhá rovinka a uvidíme, jak velkou bude mít výhodu Honda, která jede letos mnohem víc. Moc se na další závodní víkend těším, budu hodně pracovat týmem a udělám všechno pro co nejlepší výsledek, abych byl blíž v čase na kolo k prvnímu. Děkuji všem za podporu.“

Moto3 World Standing 2019

1 Kaito TOBA Honda JPN 31 bodů
2 Lorenzo DALLA PORTA Honda ITA 29
3 Jaume MASIA KTM SPA 25
4 Niccolo ANTONELLI Honda ITA 21
5 Darryn BINDER KTM RSA 20
6 Aron CANET KTM SPA 20
7 Marcos RAMIREZ Honda SPA 20
8 Tony ARBOLINO Honda ITA 16
9 Celestino VIETTI KTM ITA 13
10 Ayumu SASAKI Honda JPN 11
11 Gabriel RODRIGO Honda ARG 11
12 Albert ARENAS KTM SPA 10
13 Raul FERNANDEZ KTM SPA 10
14 Dennis FOGGIA KTM ITA 8
15 Romano FENATI Honda ITA 7
16 Andrea MIGNO KTM ITA 7
17 Jakub KORNFEIL KTM CZE 6
18 Ai OGURA Honda JPN 5
19 Alonso LOPEZ Honda SPA 4
20 John MCPHEE Honda GBR 3
21 Tatsuki SUZUKI Honda JPN 3
22 Vicente PEREZ KTM SPA
23 Tom BOOTH-AMOS KTM GBR
24 Can ONCU KTM TUR
25 Kazuki MASAKI KTM JPN
26 Aleix VIU KTM SPA
27 Makar YURCHENKO KTM KAZ
28 Ryusei YAMANAKA Honda JPN
29 Filip SALAC KTM CZE
30 Riccardo ROSSI Honda ITALogin Přihlásit Registrace ›

Reklama