MotoAmerica: Matthew Scholtz vyhrál za deště

Na okruhu Circuit of the Americas se v rámci Red Bull Grand Prix of The Americas konaly další dvě jízdy šampionátu MotoAmerica. Vítězství si připsali za mokra Mathew Scholtz a na suchu obhájce titulu Toni Elias.

Mathew Scholtz, Joshua Herrin a Cameron Beaubier se postarali v prvním závodě mistrovství US-Superbike o hattrick jezdců s motocykly Yamaha. Lídr šampionátu Toni Elias (Suzuki) za deště neriskoval a obsadil místo čtvrté. Pro 25-letého Jihoafričana - specialistu do deště - Mathewa Scholtze to bylo jeho druhé vítězství v šampionátu MotoAmerica vůbec. Roger Hayden havaroval a podruhé tak letos zůstal bez bodů.

Druhý závod na okruhu Circuit of America se už jel za sucha a přinesl klasický výsledek z posledních závodů, tedy další vítězství Toniho Eliase. Bylo to jeho třetí letošní vítězství ze 4 dosud odjetých závodů. 35-letý Španěl s motocyklem Suzuki tak vyhrál už 19 závodů US-Superbike, za ním byli odmávnuti tři piloti se stroji Yamaha v pořadí Cameron Beaubier, Garrett Gerloff a Joshua Herrin, Top-5 dokompletoval Jake Lewis. Dále se umístili vítěz první jízdy Mathew Scholtz, Roger Lee Hayden a vítěz Daytona 200 Danny Eslick (BMW)

MotoAmerica Championship Motul Superbike - Circuit of America, Race 1

1 Mathew Scholtz (ZA) Yamaha 37:37.134
2 Joshua Herrin (USA) Yamaha +12.630 sec.

1 Toni Elias (E) Suzuki 32:40.019
2 Cameron Beaubier (USA) Yamaha +10.068 sec.
15 Brad Morris (USA) Yamaha +1 kolo

Stav šampionátu MotoAmerica po 4 z 20 závodů celkem: 1. Elias 88 bodů; 2. Scholtz 71; 3. Beaubier 63; 4. Herrin 49; 5. Gerloff 48; 6. Wyman 33; 7. Lewis 33; 8. Anthony 23; 9. Eslick 22; 10. Fong 20.