Motegi Moto2: Vítězem Alex Marquez

V deštivém závodě Moto2 na okruhu Twin Ring Motegi vyhrál Alex Márquez z týmu Marc VDS, Tom Lüthi byl odmávnut za svým největším rivalem v MS Francem Morbidellim.

V okamžiku, kdy byl odstartován zkrácený závod Moto2 na pouhých 15 kol, začalo opět pršet. Z Pole-Position vystartoval do závodu lokalmatador Takaaki Nakagami, spolu s ním stáli v první řadě na gridu Alex Márquez a také za Tech3 závodící Xavi Vierge.

Největší rivalové v boji o titul mistra světa Tom Lüthi a Franco Morbidelli odstartovali z P13 a P15, když Ital Morbidelli vedl před GP Japonska o 21 bodů před Švýcarem Lüthim.

V závodě dlouho jezdil na samém čele lokalmatador Takaaki Nakagami, ale nakonec na něho nezbylo ani pódiové místo.

Alex Márquez vyhrál s náskokem 1,465 sec, druhý byl odmávnut Xavi Vierge, který se tak postaral o nejlepší výsledek sezóny pro tým Tech3. Pro Márqueze to bylo třetí sezonní vítězství, naopak Vierge se postavil vůbec poprvé na stupně vítězů. 3. Hafizh Syahrin +3,134 sec potvrdil pověst kvalitního vodníka, 4. Francesco Bagnaia +5,415 sec, Mattia Pasini +5,618 sec, 6. Takaaki Nakagami +6,163 sec, 7. Miguel Oliveira auf der KTM +7,597 sec, 8. Franco Morbidelli +11,400 sec, 9. Dominique Aegerter auf der Suter +11,572 sec, 10. Lorenzo Baldassarri +14,310 sec a Tom Lüthi +26,571 sec.

Tento výsledek znamená v šampionátu MS v boji o titul následující situaci: Lüthi má ztrátu 24 bodů za Francem Morbidellim a rozdělovat se bude ještě 75 bodů.