Mistrem světa Moto3 se stal Jorge Martin

Letošním mistrem světa se stal Španěl Jorge Martin, který vyhrál celkem 7 závodů Grand Prix, celkem 10x stál na stupních vítězů a 11x si vyjel Pole Position. Druhé místo a titul vícemistra světa nakonec patří jeho týmovému kolegovi, kdy Fabio di Giannantonio předstihl v posledním závodě svého krajana Marca Bezzecchiho.

Následovali další dva Italové v pořadí Enea Bastianini a Lorenzo Dalla Porta. Za Španělem Canetem a Argentincem Rodrigem skončil na osmém místě náš Jakub Kornfeil, který tak vyrovnal své nejlepší umístění ze sezóny 2016, ovšem opět stál letos na pódiu a to dokonce doma v Brně a získal své bodové maximum za 10 sezón v nejslabší objemové kubatuře. Mezitím prodloužil svou účast v řadě bez jediného přerušení na 124 startů v kubatuře Moto3, takže nevynechal ani jeden odstartovaný závod této kubatury!

Druhý český jezdec, který se objevil letos v MS, byl Filip Salač a tomu patří celkově 45. příčka, když dojel při závodě s wild card na Masarykově okruhu jako 24.

S kubaturou se loučí několik jezdců, kteří odcházejí do Moto2 a jsou to: Nicolo Bulega, vícešampion Fabio di Giannantonio, letos čtvrtý Enea Bastianini, třetí v sezóně 2018 Marco Bezzecchi a mistr světa Jorge Martin - tedy kompletní složení Top-4.

Naopak stabilními piloty by se měli stát: Sergio Garcia, Filip Salač, Calestino Vietti, Raul Fernandez, Riccardo Rossi, comeback slavící Romano Fenati, vítěz z Valencie a šampion Red Bull Rookies Cupu Can Öncü a Tom Booth-Amos.