Martin vyhrál a je mistrem světa, Kornfeil crash

Potřetí za sebou - počtvrté během posledního měsíce vůbec - jsem vstával hodně brzy ráno, a tentokráte dokonce kvůli předpovědi deště o 2 hodiny dříve (start závodu GP Malajsie byl posunut o 2 hodiny dopředu), ale bylo se na co dívat!, takže rozhodně nelituji!

Předposlední závod letošní sezóny kubatury Moto3 se stal kořistí Jorge Martina, který suverénním vítězstvím získal titul mistra světa. Jeho největší soupeř v šampionátu Marco Bezzecchi dojel až na 5. místě. Jakub Kornfeil po pádu body nezískal.

S 12 body náskoku nastupoval na start závodu v Sepangu Jorge Martin před Bezzecchim. Ten také střídavě vedl pole jezdců až do 13. kola, když na čele jezdila početná skupinka jezdců, pak ale Martin převzal dirigentskou taktovku a vítězstvím se stal už dnes v Malajsii mistrem světa v nejslabší objemové kubatuře. Pro tým Fausta Gresiniho to znamená první titul mistra světa v Moto3!

Na stupních vítězů se dále umístili dva Italové Lorenzo Dalla Porta a Enea Bastianini, dále byli v cíli odmávnuti čtvrtý vítěz z Phillip Islandu Albert Arenas - jako nejlepší jezdec s motocyklem KTM, Marco Bezzecchi, Fabio Di Giannantonio, Darryn Binder, Tony Arbolino, Tatsuki Suzuki a Toni Antonelli. A body v Malajsii ještě získali Marcos Ramirez, Kaito Toba, Vicente Perez, Nakarin Atiratphuvapat a Kazuki Masaki.

Jakub Kornfeil vystartoval do závodu na 17 kol z P21 na gridu velmi dobře a brzy se posunul dopředu. Ve 13. kole už jezdil v Top-8 a tak se v šampionátu MS posunul na P7 před Rodriga, který zde pro zranění nestartoval. 3 kola před koncem byl ale přemotivovaný lokalmatador Adam Norrodin dlouhý na brzdy (odstartoval za trest do závodu z Pit Line) a našeho jezdce poslal z aktuální P11 k zemi, takže o velkých bodech z Malajsie si «Kubajz» mohl nechat jenom zdát.