Lausitz: Fritz s náhradním bikem k titulu IDM-SBK

V rámci WorldSBK se na Lausitzringu koná i předposlední závodní víkend IDM-SBK. A jelikož světový šampionát má jako takový už hodně našlápnutý program, tak se německý šampionát musel časově tomu světovému podřídit.

Proto se v sobotu odjelo jak Superpole, tak i první závodní jízda. V Superpole byl za deště nejrychlejším časem 1.55,722 Bastien Mackels, druhý skončil lídr šampionátu Marvin Fritz (1.56,354) a třetí Florian Alt (1,57,611).

V mokrém Superpoli havarovalo z devíti účastníků hned osm, Max Neukirchner do něho raději ani nenastoupil. A lídr šampionátu Marvin Fritz tak sešrotoval svůj motocykl, že do odpoledního závodu musel nastoupit s náhradním motocyklem, tedy se stockovým.

Ital Matteo Baiocco, který během tohoto závodního víkendu nahradil zraněného českého jezdce Jana Halbicha, skončil v kvalifikaci až na P14, jako 6. v IDM-SBK a do Superpole se nedostal.

Třetí místo v sobotním závodě stačilo Marvinu Fritzovi, aby si předčasně zajistil titul mistra IDM-SBK. Vítězem závodu se stal Lukas Trautmann, druhý byl v cíli odmávnut Florian Alt.

Po startu se do čela dostal Lukas Trautmann, za ním následovali Luca Grünwald, Florian Alt, Bastien Mackels a Marvin Fritz. Po 3 kolech ale byly vyvěšeny červené vlajky po pádu hned několika jezdců.

Mezi nimi byl i český jezdec Michal Filla, a také Max Neukirchner a Bastien Mackels.

Při restartovaném závodě na pouhých 9 kol chyběli Neukirchner, Mackels, Filla a Ireneusz Sikora.

Lukas Trautmann odstartoval do závodu nejlépe a i když ho brzy předjel Alt, tak Trautmann se 5 kol před koncem dostal opět do vedení a závod vyhrál právě před Altem. Takticky jedoucí Fritz byl z boxu svého týmu správně usměrňován a třetím místem v cíli si zajistil titul letošního šampiona.

Restartovaný závod jelo pouhých 5 jezdců, včetně Halbichova náhradníka Mattea Baiocca.

SUPERBIKE*IDM 2016 - Lausitzring, závod 1

01- Lukas Trautmann – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – 9 kol za 15:03.846
02- Florian Alt – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – +0.715
03- Marvin Fritz – Bayer Bikerbox Langenscheidt – Yamaha YZF R1M – +3.463
04- Matteo Baiocco – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR SP – +19.375
05- Christoph Kasberger – Team Kasberger – Yamaha YZF R1M – +1:09.263

Do dnešního závodu nastoupili pouze 4 jezdci, chyběl novopečený mistr Marvin Fritz. A jelikož Christoph Kasberger neobjel předepsaný počet 75% vypsaných kol, tak všichni jezdci v cíli, se také postavili na stupně vítězů v pořadí Alt, Trautmann a italský host Baiocco - lídr šampionátu CIV.

SUPERBIKE*IDM 2016 - Lausitzring, závod 2

01- Florian Alt – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – 15 kol za 25.23.989
02- Lukas Trautmann – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – +0.123
03- Matteo Baiocco – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR SP – +20.486

Do konce šampionátu IDM-SBK chybí ještě 2 závody - finále na Hockenheimringu, ale náskok Fritze je 50 bodů a i když by to teoreticky mohl ještě Alt bodově vyrovnat, tak Fritz už vyhrál letos 7 závodů a Alt pouze jeden, takže se stal Marvin Fritz už na Lausitzringu letošním mistrem IDM*Superbike.