Králem v MS-Supersport zůstává Kenan Sofuoglu

Kdo vyhrál nejvíce závodů, stál nejvíc krát na stupních vítězů, nejčastěji vyjel do závodu z Pole Position, získal nejvíce bodů a byl nejrychlejší v jednotlivých závodech?

Odpověď je úplně jednoduchá: Kenan Sofuoglu!

Pouze v jedné statistice není Sofuoglu na špici. Nejvíce závodů v MS-Supersport absolvoval Fabien Foret, a sice 151. Kenan Sofuoglu stál na gridu 126x, Japonec Katsuaki Fujiwara 114x. Následujíc Stephan Chambon (95), Sebastien Charpentier (87), Broc Parkes (82) a Massimo Roccoli (80).

Ovšem všechny ostatní statistiky jsou zcela jasně v rukou pětinásobného mistra světa z Turecka: Kenan Sofuoglu vyhrál v letech 2006 – 2017 celkem 43 závodů MS. První závod vyhrál v Assenu 2006, svůj poslední v Portimao 2017. Za Turkem následují tři Francouzi: Jules Cluzel – 17 vítězství; Fabien Foret - 16 a Sebastien Charpentier - 13. Severní Ir Eugene Laverty byl 12x odmávnut v cíli jako první. Ital Paolo Casoli a Australan Karl Muggeridge stály 11x na nejvyšším pódiovém stupni.

V Top-3, tedy postavení na stupních vítězů, nejvíce stál Kenan Sofuoglu. V cíli byl šachovnicovým károvaným praporkem odmávnut celkem 85x v Top-3! z celkového počtu 125 startů. Následuje Jules Cluzel (47 pódiových umístění), sledován Fabienem Foretem (44), Stephanem Chambonem – všichni z Francie, a dále Broc Parkes (oba 29). 23x stáli na stupních Sebastien Charpentier, Paolo Casoli a Andrew Pitt, dále Kevin Curtin a Katsuaki Fujiwara (21x), Karl Muggeridge (20x).

Nejvíce bodů ze závodů MS-Supersport získal pochopitelně Kenan Sofuoglu - 2429. Hranici 1000 bodů překonali také Fabien Foret (1475), Jules Cluzel (1148) a Stephane Chambon (1030). Dalšími úspěšnými jezdci jsou Broc Parkes (900), Katsuaki Fujiwara (874) a Sebastien Charpentier (703).

Z Pole Position vyjel do závodu Kenan Sofuoglu 34x, Sebastien Charpentier ; dále Jules Cluzel 20x, Karl Muggeridge 15x a Fabien Foret stejně jako Broc Parkes po 14x.

Během závodu zajel nejrychlejší kolo Kenan Sofuoglu 31x (naposled v Losailu při sezonním finále 2017), za ním jsou ve této statistice Sebastien Charpentier s 15, Broc Parkes a Jules Cluzel po 13, Fabien Foret pak zajel 12 nejrychlejších kol.