Kornfeilova kvalifikace byla prostě katastrofální

Ve dvanáctém podniku mistrovství světa silničních motocyklů na okruhu Silverstone ve Velké Británii bude mít Jakub Kornfeil co dělat. Byť začal kvalifikační sobotu skvělým výsledkem, kvalifikace samotná pro našeho jezdce dopadla neúspěšně.

Třída Moto3 začínala sobotní program třetím volným tréninkem na lehce mokré trati. Jakub si vedl skvěle - celou dobu se pohyboval v okolí nejvyšších příček a skončil třetí. Kvalifikace už ale tak dobře nešla. Něco málo po deseti minutách si závodník stáje Peugeot Motorcycles Saxoprint zajel hodnotu 2:15.917. S tímto časem pak vydržel i do první zastávky v boxech. Po návratu na trať se českému jezdci podařilo několik desetin ukrojit. Čas 2:15.732 byl ale vedením závodu stornován za překročení limitů tratě. Po další a poslední zastávce u mechaniků měl Kornfeil něco přes osm minut na zlepšení svého času. To se ale nepodařilo a Jakub Kornfeil tak zůstal na své původní hodnotě 2:15.917 a až 31. místě.

„Pořád něco vymýšlíme s motorkou a naše kvalifikace jsou čím dál horší. Ráno na vodě to bylo dobré, ale teďka to byla katastrofa. Okruh je hodně rovinatý, takže v Moto3 rovinka ve slip streamu znamená tři desetiny. Já jsem před sebou klasicky nikoho neměl. To by ale ani tak nevadilo. Nejhorší byla poslední část kvalifikace, kdy jsme hrozně dlouho stáli v boxu a nemohl jsem se o nějaký čas pokusit ani sám. Startovat 31. je prostě katastrofální a víkend se tak trošku obrací v noční můru. Nebudu ale házet flintu do žita, závodí se až zítra.“, byl hodně nespokojený se svým výkonem v Qualifying pro Octo British Grand Prix jezdec se startovním číslem #84.