Kazuki Masaki vítězem Red Bull Rookies Cupu, 13. Filip Salač

Vítězem seriálu Red Bull Rookies Cupu 2017 se stal japonský jezdec Kazuki Masaki, druhý skončil celkově Španěl Aleix Viu a třetí turecký jezdec Can Öncü. Náš Filip Salač obsadil 13. místo, když velkou část sezóny musel vynechat kvůli zranění z CEV/MSJ Moto3.

Na okruhu MotorLand Aragón se jely poslední dva finálové závody: V tom sobotním vyhrál Kazuki Masaki a stal se tak předčasně celkovým vítězem. Na stupních vítězů ho doplnili jeho krajan Ai Ogura (+0,010) a Španěl Aleix Viu (+0.159)...Filip Salač obsadil 6. místo (+3.756).

V nedělní odvetě vyhrál Aleix Viu před svým krajanem Adriánem Carascem a Italem Omarem Bonolim (+3,045)....Filip Salač byl odmávnut na 5. místě (+3.116).

Vítězem Red Bull Rookies Cupu 2017 se stal Kazuki Masaki z Japonska se ziskem 194 bodů. Druhý skončil Španěl Aleix Viu (183) a třetí Can Öncü z Turecka (165). Čtvrté místo získal jeho bratr Deniz Öncü (135), Top-5 dokompletoval Ai Ogura z Japonska (124).

Šestý se umístil další Japonec Ryusei Yamanaka (122), sedmý Němec Matthias Meggle (108), osmý Adrián Carasco ze Španělska (94), devátý Omar Bonoli z Itálie (92) a desátý Němec Kevin Orgis (86).

Filipu Salačovi patří 13. příčka (65 bodů), ovšem 7 závodů kvůli zranění musel vynechat.