GP Macau: Premiérové vítězství Glenna Irwina, 16. Červený, 20. Bičiště

Vítězem 51. ročníku Macau Motorcycle Grand Prix byl v předčasně ukončeném závodu vyhlášen Glenn Irwin (Ducati), kterého na stupních vítězů doplnili protagonista 2015 a 2016 Peter Hickman 8-násobný vítěz Michael Rutter.

Hned po startu převzal vedení v závodě Peter Hickman před Polesetterem Glennem Irwinem. Následovali Martin Jessopp, Conor Cummins, Michael Rutter - tomu se start vůbec vůbec nepodařil - David a Gary Johnsonové. Ovšem už v prvním kole se probojoval Irwin do čela závodu plánovaného na 12 kol.

Za Irwinem, ten si brzy vybojoval náskok přes jednu sekundu na Hickmana, se dostal na třetí místo Cummins, a v dalším kole předjel Jessoppa osminásobný vítěz Macau Rutter.

Irwin před Hickmanem a Rutterem bylo pořadí v poločase závodu. A zatímco špička se dostala na cílovou rovinku, tak uprostřed startovního pole se stal bohužel tragický incident, který se postaral o předčasné ukončení závodu.

Brit Daniel Hegarty, který do závodu vystartoval z 15. pozice, havaroval ve sjezdu k úseku Fischermen’s Bend. 31-letý jezdec s motocyklem Honda, který vloni při své premiéře na okruhu Guia Circuit obsadil 16. místo, zůstal ležet na trati.

Závod už nebyl znovu odstartován a výsledek závodu byl stanoven po průjezdu 5. kolem: Stal se jím Glenn Irwin (Ducati), druhý skončil obhájce titulu Hickman a třetí Rutter, Top-6 dokompletovali Martin Jessopp (BMW), Conor Cummins (Honda) a Gary Johnson (BMW).

Ze dvou Čechů byl Marek Červený klasifikován na 16. místě, Rookie na této neobvyklé trati Petr Bičistě skončil 20.

Výsledek závodu GP Macau: 1. Glenn Irwin (GB), Ducati Panigale 1199RS. 2. Peter Hickman (GB). 3. Michael Rutter (GB), BMW S1000RR. 4. Marin Jessopp (GB), BMW S1000RR. 5. Conor Cummins (GBM), Honda CBR1000RR. 6. Gary Johnson (GB), BMW S1000RR, 2:26,468. Dále: 10. Danny Webb (GB), BMW HP4. 12. Didier Grams (D), BMW S1000SS. 13. Dan Kneen (GBM), BMW S1000RR, 16. Marek Červený (CZ) BMW S1000RR, 20. Petr Bičiště (CZ) BMW S1000RR.