Reklama

Florian Marino místo PJ Jacobsena Hlavní obrázek k článku: Florian Marino místo PJ Jacobsena

Těsně před koncem sezóny MS-Superbike 2018 dochází k jedné nečekané změně v jezdeckém poli tohoto šampionátu. Ze satelitního týmu Honda Triple-M odchází Američan Patrick Jacobsen a místo něho pojede v Argentině a v Kataru Francouz Florian Marino.

Týmový majitel Matthias Moser si před sezónou myslel, že americký jezdec bude v průběhu sezóny jezdit na úrovni druhého pilota týmu Red Bull Honda Jake Gagneho, což se ale nepodařilo: PJ Jacobsen má na svém kontě po 22 odjetých závodech z 26 pouhých 21 bodů, Gagne pak 51.

Obě dvě strany se sice rozešly «po vzájemné dohodě», ale nespokojenost u nich panovala už hodně dlouho.

Pro 25-letého Floriana Marina to bude doslova vhození do studené vody, bez jediného testu pojede hned se superbikovým motocyklem, na kterém dosud nikdy neseděl. A na nějaký test před závodem v San Juanu opravdu nezbývá čas. Marino skončil v ME-STK 1000 letos celkově pátý, s jediným pódiem od nás z Brna.

Týmový majitel Moser by raději v sedle motocyklu Honda CBR1000RR viděl v Argentině a v Kataru svého krajana Markuse Reiterbergera, ten ale od BMW nedostal svolení.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama