DutchTT - Pre Moto3: Ohrozí italská armáda španělského lídra?

V nejslabší objemové kubatuře se dá očekávat v Assenu boj až do poslední šikany. Ostatně letošní sezóna Moto3 přepisuje zatím všechny rekordy: V sedmi odjetých závodech jsme zaznamenali sedm různých vítězů...

A s posledními pěti závody uplynulé sezóny jsme zaznamenali v řadě ve 12 Grand Prix celkem 12 různých jmen! Naposled na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya vyhrál svůj první závod Grand Prix vůbec Marcos Ramirez (Leopard Racing). Svěřenec Maxe Biaggiho Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) vede před Assenem o uspokojivých 23 bodů právě před Ramirezovým týmovým kolegou Lorenzo Dalla Portou (Leopard Racing), který měl ve Španělsku mechanický problém.

A právě Dalla Porta je na čele italské armády pronásledovatelů, mezi které patří ještě třetí a prakticky veterán této kubatury Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse) nebo čtvrtý Celestino Vietti (Sky Racing Team VR46), ten absolvuje svou první plnohodnotnou sezónu jako Rookie. Top-5 kompletuje bývalý lídr šampionátu Jaume Masia (Beste Capital Dubai).

Na příležitost čekají a pokud se naskytne, tak ji určitě využijí Tony Arbolino (VNE Snipers), John McPhee (Petronas Sprinta Racing) nebo Kaito Toba (Honda Team Asia).

Vloni se opravdu rozhodovalo až v poslední šikaně, nakonec vyhrál pozdější mistr světa Jorge Martin, kterého na stupních vítězů doplnili současný lídr Aron Canet a další jezdec, který přestoupil do Moto2, Enea Bastianini.

Zkušený Čech Jakub Kornfeil skončil vloni v Nizozemí v Top-5 a takové umístění se mu ještě letos nepodařilo...! Zatím byl nejlépe odmávnut v Jerezu na 7. místě. Filip Salač měl v Barceloně závodní rychlost, která by ho opravňovala k umístění mezi nejlepšími - snad i do Top-10 - ale na kdyby se nehraje...Zatím má na svém kontě pouze jeden hubený bodík, snad bude Assen obratem k lepšímu a své bodové konto dokáže na okruhu «TT Circuit Van Drenthe» při 8. závodě sezóny, kterým je «Motul TT Assen», rozšířit.