Druhá italská hymna: Bagnaia vyhrál závod Moto2

Suverénním vítězem závodu prostřední kubatury na okruhu «Misano World Circuit Marco Simoncelli» se při «Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini» stal domácí lídr tohoto šampioanátu Francesco Bagnaia.

Druhý byl odmávnut Portugalec Miguel Oliveira (KTM) a pro své první pódium v kariéře si přijel Němec Marcel Schrötter. V tvrdém závěru v boji o 4. místo porazil zkušený Mattia Pasini španělského mistra světa Moto3 Joana Mira.

Za Top-5 dojeli Lorenzo Baldassarri, Fabio Quartararo (SpeedUp), Brad Binder (KTM), Jorge Navarro a Xavi Vierge. A body do MS si dnes připsali ještě Simone Corsi, Remy Gardner, Domi Aegerter, Andrea Locatelli a také Jesko Raffin - ačkoliv startoval do závodu z Pite Line.

Jihoafričan Sheridan Morais z brněnského týmu Willi Race Racing jezdil beznadějně poslední, pak dvakrát zajel do boxu a podruhé už z něho nevyjel.

Lokalmatador Romano Fenati dostal po zásluze černou vlajku, neboť Manzimu během jízdy zmáčkl na cílové rovince přední brzdu...! Názor autora článku je, že by měl být potrestán zákazem startu minimálně do konce sezóny, neboť to bylo opravdu hodně nebezpečné.

V šampionátu vede po Misanu dnešní vítěz Francesco Bagnaia se ziskem 214 bodů, druhý je Miguel Oliveira (206) a třetí Brad Binder (119). Lorenzo Baldassarri (116) a Joan Mir (114) kompletují Top-5.

Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini - Misano World Circuit Marco Simoncelli, Moto2 - Race