Double Daviese, 19. K. Pešek

Vítězným doublem se navždy zapsal tovární pilot Ducati Chaz Davies do historie závodů WorldSBK v Jerezu. Jelikož jak Jonathan Rea, tak Tom Sykes skončili rovněž na pódiu, tak rozhodnutí o zisku letošního titulu bylo odloženo na finále v Kataru. K. Pešek dojel opět poslední, tentokrát ale na P19.

Druhý závod WorldSBK byl hned od začátku jasnou záležitostí Chaze Daviese, ten se dostal po skvělém startu z P6 okamžitě do čela. A svůj náskok jen zvyšoval, v jednu chvíli to bylo dokonce před 7 sekund. Po 20 kolech si 29letý Walešan zajistil vítězný double.

O druhé místo dlouho opět bojovali oba tovární piloti Kawasaki, tentokrát byl v cíli šťastnější Jonathan Rea. Jelikož skončil Tom Sykes jako třetí, tak rozhodnutí o zisku titulu se odkládá do Kataru, když Rea nyní vede se 48 body a potřebuje tak získat ve dvou finálových závodech celkově 2 body obhájí tak úspěšně loňský titul.

Velmi skvělé závody ukázala v Jerezu Honda, především Nicky Hayden, který dojel jako čtvrtý se ztrátou pouhých 0,7 sec na Top-3.

Velmi dobrý závod předvedli jezdci s motocykly Yamaha, když ze začátku byl lepší Alex Lowes, pak se ale prosadil do Top-5 zkušený Sylvain Guintoli, zatímco Lowes se propadl až za van der Marka na P7.

Nejlepším pilotem BMW a zároveň nejlepším Španělem bl opět Jordi Torres na P8. Velmi skvělý výkon předvedl Anthony West s bikem Pedercini Kawasaki na P9, Top-10 dokompletoval Lorenzo Savadori s bikem Aprilia RSV4.

Karel Pešek okomentoval dnešní závod na svém profilu FB následovně: „Jsem opět překonal sám sebe, zlepšil čas a dokonce už měl i soupeře. Jsem spokojený a velice rád za to, že jsem ukázal, že se dokážu zlepšovat a že tohle zdaleka není můj strop. “

Průběh závodu:

Start: Sykes, za ním Davies, Giugliano, Rea a Hayden.

1. kolo: Davies předjel Sykese, následovali Rea, Hayden, Lowes, Guintoli a Giugliano. Crash Petera Sebestyena.

2. kolo: Davies trochu poodjel, Rea dostal pod tlak Sykese. Camier předjel Torrese o P9.

3. kolo: Davies, Sykes a Rea v rozmezí 1 sekundy, Hayden ztrácí 2,2 sec, Lowes 4,2 sec. Camier a Alex De Angelis crash.

4. kolo: Za Daviesem jedou se ztrátou 1 sekundy oba piloti Kawasaki kolo na kole.

6. kolo: Davies zvýšil náskok na 1,6 sec. Van der Mark hájí P7 před Foresem.

7. kolo: Giugliano (14.) má problémy - pilot Ducati se během 2 kol propadl o 4 pozice.

8. kolo: Torres postoupil na P8, crash Saeeda Al Sulaitiho.

9. kolo: Davies o 2,8 sec před Sykesem a Reou. Hayden ztrácí 5,3 sec. Lowes, Guintoli a van der Mark bojují o P5. Smůlu má Fores – defekt.

10. kolo: Rea útočí na Sykese a předjel ho. Rovněž jezdci Yamahy Guintoli a Lowes si vyměnili pozice, Francouz je na P5.

12. kolo: Davies dominuje dnešnímu závodu a vede s náskokem 5,1 sec, mezi Reou a Sykesem to jde hodně natvrdo. Vd Mark (6.) vybrzdil Lowese (7.).

13. kolo: Souboj Rey a Sykese samozřejmě stojí hodně času, Davies má už náskok 6 sec.

16. kolo: Davies je stále nejrychlejším jezdcem na trati, má náskok 6,8 sec a nemusí vůbec riskovat. Rea a Sykes bojují kolo na kolo, Hayden už ztrácí pouhých 0,9 sec na oba piloty Kawasaki. Pokud by Hayden předjel Sykese, stal by se Rea mistrem světa už v Jerezu!

18. kolo: Pešek předjel Schmittera a byl tak poprvé během španělského víkedmu předposlední.

19. kolo: Schmitter to českému jezdci vrací a Pešek je tak opět na P19.

20. kolo: Žádná změna na předních pozicích v posledních čtyřech kolech. Davies suverénně vyhrál, Rea končí druhý, za ním Sykes. Hayden propásl pódium o pouhých 0,7 sec. Dále jsou odmávnuti Guintoli, vd Mark, Lowes, Torres, West, Savadori, Ramos, Brookes, Giugliano, Reiti, Vizziello - což je Top-15 jezdců v bodech. Dále projíždějí cílem Scassa, Lussiana a Schmitter; K. Pešek pak opět jako poslední na P19.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - Gaerne Spanish Round, Circuito de Jerez, závod 2

01- Chaz Davies – Aruba.it Racing Ducati – Ducati 1199 Panigale R - 20 kol za 34'20.026