Davies vyhrál, Rea crash, Abraham out

Lausitzring se prezentoval v sobotním odpoledni v tom nejlepším světle. Chaz Davies vyhrál suverénně za optimální teploty 22 stupňů, přičemž první závod WorldSBK byl poznamenán řadou odpadnutí, mimo jiné technická závada postihla i českého jezdce Karla Abrahama.

Prominentním pilotem, který neviděl cílový šachovnicový praporek byl mistr světa Jonathan Rea. Jeden z nejspolehlivějších jezdců celého startovního pole už nedojel po Laguna Sece už druhý závod v řadě. Rea spadl kvůli převodovce.

Kvůli pádu neprojel cílem ani Lorenzo Savadori (Aprilia), náš Karel Abraham (Milwaukee BMW) musel zajet do boxu svého týmu hned v L2 z poslední pozice a závod vzdal.

A cílovou šachovnici neviděl ani lokalmatador Markus Reiterberger, který musel vzdát z pozice v Top-10, neboť elektronika přestala správně fungovat.

Naopak bez problémů se prezentoval Chaz Davies. Polesetter vyhrál start a od té doby pouze zvyšoval svůj náskok, který na konci činil 10 sekund. Walešan tak oslavil už své páté letošní vítězství a časem 1.37,357 min zajel i nejrychlejší kolo okruhu, což je nový rekord.

Tom Sykes dojel na P2 a ztrátu v MS na svého týmového kolegu Reu snížil na velmi přijatelných 26 bodů. Stupně vítězů dokompletoval Nicky Hayden, který ale profitoval z odpadnutí před ním jedoucích Savadoriho a Rey.

Nejlepším pilotem BMW byl Jordi Torres, v cíli na P4. Velmi skvělý závod odjel Leon Camier (MV Agusta F4), který tak dokompletoval Top-5.

Zklamáním skončil závod po dlouhé letní přestávce pro oba jezdce Yamahy: Alex Lowes byl odmávnut (8.) a Sylvain Guintoli (9.).

Karel Abraham vzdal závod hned ve 2. kole z poslední pozice....!

Průběh závodu

Start: Davies, za ním Sykes a Rea, potom Hayden. Jump start Gianluca Vizziello

1. kolo: Davies a Sykes s několika metry náskoku, za nimi Rea, potom Giugliano, Savadori a Torres, kteří předjeli Haydena.

2. kolo: Davies s náskokem 1,8 sec před Sykesem, Rea ztrácí 2,4 sec. Čtvrtý Savadori, dále Giugliano a Hayden. Abraham zajíždí do svého boxu a vzdává.

3. kolo: Davies jede o 0,5 sec rychleji než ostatní, má náskok 2,2 sec před Sykesem a Reou. Dosavadní rekord, který držel Noriyuki Haga, už neplatí.

4. kolo: Hayden se probojoval na P5 před Giugliana.

5. kolo: Davies má náskok 3,5 sec před oběma piloty Kawasaki. Savadori (4.) 2,3 sec před Haydenem. Reiti na P10, Guintoli 12., West na P14.

6. kolo: Torres (6.) a van der Mark (7.) předjeli Giugliana.

7. kolo: Crash Jonathana Rey! Giugliano se propadl za Camiera. Nové pořadí: Davies, Sykes, Savadori, Hayden, Torres, van der Mark, Camier, Giugliano, Reiti, Fores.

8. kolo: Vypadl Savadori kvůli technickému problému. Rea přijel do svého boxu a vzdal. Hayden je bez boje třetí. Lokalmatador Reiti má rovněž defekt.

9. kolo: Davies s náskokem 6,3 sec před Sykesem a 8,4 před Haydenem. Za nimi Torres, van der Mark, Camier, Giugliano, Fores, Lowes, Guintoli, West, De Angelis, Ramos, Brookes a Schmitter

10. kolo: Hayden pod tlakem Torrese.

12. kolo: Davies dále jezdí časy 1.37, ovšem Sykes (2.), Hayden a Torres jsou stejně rychlí.

13. kolo: Camier je na P5, když předjel van der Marka. Lowes na P8, West na P11.

15. kolo: Davies s náskokem 9,5 sec před Sykesem, ten má náskok na Haydena 2 sec. Torres s menší ztrátou za Američanem, dále Camier, van der Mark, Giugliano, Lowes, Guintoli, Fores, West, De Angelis, Ramos, Brookes, Scassa.

18. kolo: Davies záměrně zpomalil a jezdí stejné časy jako zbytek závodního pole, tedy 1.38. Má náskok 10 sec na Sykese, ten naopak 1 sec. před Haydenem. Torres těsně před Camierem.

21. kolo: Davies vyhrává suverénně před Sykesem, Hayden skončil třetí. Dále Torres, Camier, van der Mark, Giugliano, Lowes, Guintoli, Fores, West, De Angelis, Ramos, Brookes, Scassa.

V WorldSBK vede sice stále Jonathan Rea, ale jeho týmový kolega Tom Sykes na něho ztrácí už pouhých 26 bodů, přičemž se bude závodit ještě celkem o 175 bodů v sedmi závodních jízdách. Dnešní vítěz Chaz Davies ztrácí dalších 57 bodů na Sykese.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - Pirelli German Round; Lausitzring EuroSpeedway; závod 1

01- Chaz Davies – Aruba.it Racing Ducati – Ducati 1199 Panigale R - 21 kol za 34'20.100