CEV Valencia: Vyhráli Cruces, Esteban a Agius

Na okruhu «Circuit Ricardo Tormo» se dnes skončil letošní šampionát JuniorGP 2023. Vítězi se stali Cruces a Esteban (Moto3) a Agius (Moto2). Jediný Čech ve startovním poli Filip Řeháček obsadil v závodě Moto2 15. místo a získal tak jeden mistrovský bod.

O titulech se ale rozhodlo už před 4 týdny v Aragónu a letošními šampiony se stali v Moto2 Senna Agius (Liqui Moly Husqvarna Intact GP Junior Team) a v Moto3 Ángel Piqueras (Team Estrella Galicia 0,0).

V kubatuře JuniorGP (Moto3) vyhrál první závod lokalmatador Adrián Cruces (Finetwork MIR Racing Team), který projel cílem jako první i ve druhém závodě, ale jelikož porušil «track limits» v posledním kole, tak se vítězem stal pilot týmu GASGAS Joel Esteban z Aspar Junior Teamu, který interně pojede 2024 v MS-Moto3.

V ME-Moto2 vyhrál už nový mistr Evropy (od Aragónu) Senna Agius, 18-letý Australan pojede příští rok v týmu Liqui Moly Husqvarna Intact GP místo Lukase Tulovice a vyhrál tak 8 závodů v této sezóně celkem.

Senna Agius byl za svou jízdu v Q2 potrestán postavením na startu úplně vzadu a z P17 nakonec v závodě na 18 kol předjel i vedoucího Alberta Surru z Boscoscuro Ciatti, třetí byl odmávnut Unai Orradre (STV Laglisse Racing).

15. Shahril, Honlda, + 27,605
*= 1 místo zpět («track limits» v posledním kole)

Konečné pořadí JuniorGP 2023 (po 12 závodech): 1. Piqueras 220 bodů. 2. Lunetta 138. 3. Carpe 137. 4. Esteban 132. 5. Cruces 123. 6. Zurutuza 120. 7. Roulstone 110. 8. Carraro 81. 9. Almansa 74. 10. O’Shea 69.

15. Rehacek, Kalex, + 1:03,870

Konečné pořadí ME-Moto2 2023 (po 11 závodech): 1. Agius 216 bodů, 2. Cardelús 149. 3. Surra 138. 4. Rato 113. 5. Garcia 107. 6. Orradre 98. 7. Ruiz 96. 8. Toledo 70. 9. Tatay 61. 10. Tapia 60...25. Rehacek 4.