CEV-Moto3: Pole Position získal Aleix Viu, 27. Filip Salač

Pole Position si do zítřejšího závodu CEV-Moto3 vyjel na okruhu Bugatti Circuit Španěl Aleix Viu (Honda), toho v první řadě startovního roštu doplní ještě jeho krajan a lídr šampionátu Raul Fernandez (KTM) a Japonec Ai Ogura. Nedařilo se českému jezdci Salačovi, obsadil 27. místo a to znamená až 9. řadu gridu.

Alex Viu zajel čas 1:43.082 a byl o 0,120 sec rychlejší než jeho krajan Raul Fernandez. Japonec Ai Ogura ztratil 0,300 sec.

Dále se v kvalifikaci umístili jako čtvrtý Somkiat Chantra z Thajska, Španěl Jeremy Alcoba a Ital Manuel Pagliani. Riccardo Rossi obsadil místo sedmé, Vicente Perez skončil osmý, Yuki Kunii devátý a Davide Pizzoli dokompletoval Top-10.

Filip Salač zajel své nejrychlejší kolo s motocyklem KTM za 1:44.751 a ačkoliv se proti FP1 podstatně zlepšil z 1:46,436 na 1:44.751, tak ztratil na Polesettera 1,669 sec.