CEV-Moto2. Vyhrál Edgar Pons a vede celkově

Edgar Pons (Kalex) převzal vítězstvím ve Valencii vedení v šampionátu CEV-Moto2 (ME), zatímco Niki Tuuli musel být transportován do Medical Center.

Edgar Pons (Baiko Racing) si zajistil Pole-Position a o 0,9 sec. vyhrál i dnešní závod. Druhý skončil v závodě zkráceném na pouhých 12 kol Hector Garzo (Tech3) a stupně vítězů doplnil Tommaso Marcon (Speed-up).

Závod samotný byl poznamenán problémem na motoru KTM Marcela Brennera a olej znečistil trať. Bohužel kromě jiných havaroval také lídr šampionátu Fin Niki Tuuli a musel být transportován do Medical Center. Restartovaný závod se potom jel bez něho.

CEV-Repsol (ME) Moto2: 1. Pons Edgar. 2. Garzó. 3. Marcon. 4. Montella. 5. Pons Miguel. 6. Ferrari. 7. Kasmayudin. 8. Zaccone. 9. Rosli. 10. Norrodin.

Stav šampionátu: 1. Pons (61 bodů), 2. Tuuli (45), 3. Zaccone (44), 4. Garzó (33), 5. Marcon (33).