BSB Knockhill ve znamení Jake Dixona

S jedním vítězstvím a jedním druhým místem se Jake Dixon dostal po Knockhillu na druhé místo celkově za Leona Haslama, který vyhrál druhou britskou jízdu.

V Qualifying na pátý letošní Meeting britského šampionátu Superbike v Knockhillu si poprvé v letošní sezóně zajistil Jake Dixon (Kawasaki) Pole-Position. Za ním skončili Joshua Brookes (Yamaha) a lídr šampionátu Leon Haslam (Kawasaki). Následovali Glenn Irwin (Ducati), Danny Buchan (Kawasaki), Michael Laverty (BMW), Bradley Ray (Suzuki), Christian Iddon (BMW) a Dan Linfoot (Honda).

Do prvního závodu nejlépe odstartoval Dixon, ale brzy ho předjel Haslam. Skupinka ve složení Haslam, Dixon, Buchan, Irwin a Ray se na této Highspeed trati ve Skotsku trochu odpoutala od ostatních, ovšem Haslam musel neustále odrážet útoky od Dixona a Buchana.

V 25. ze 30 kol se dostal Haslam hodně daleko od ideální linie na trati, čehož využil Dixon a dostal se opět do čela. V dramatické závěrečné fázi závodu spolu kolidovali Haslam a Buchan, ale naštěstí zůstali v sedlech svých motorek. Dixon, specialista na tuto trať (vloni zde vyhrál oba závody!), trumfoval v závěru těsně před Buchanem, pro kterého to bylo první letošní pódium, stupně vítězů dokompletoval největší favorit na titul Haslam.

2018 Bennetts British Superbike Championship 2018 - Knockhill Racing Circuit, Race 1

17- Gino Rea – OMG Racing UK LTD – Suzuki GSX-R 1000 – + 37.942

Ve druhém závodě spolu bojovali od samotného začátku na špici Dixon a Ray, k nim se během dalších kol dostali do těsné blízkosti Haslam, Buchan, Irwin, Brookes a Laverty a ve 14. kole jela tato velká skupina pohromadě. Po 18 odjetých kolech ztratil Ray naráz 3 místa, když ho předjeli Haslam, Buchan a Irwin. Potom Brookes a Ray museli kvůli technickým problémům předčasně závod ukončit.

3 kola před koncem jen s velkým štěstím zabránil Dixon crashi, toho využil Haslam a dostal se do čela závodu. Dixon se sice nevzdal, ale Haslam si už své šesté letošní vítězství nedal vzít. Dixon ziskem dvou pódií postoupil na druhé místo v šampionátu celkově. Buchan dokompletoval stupně vítězů a za ním byli odmávnuti Irwin, Laverty a Iddon.

Náhradník za Jakuba Smrže v týmu PR Racing BMW, 22-letý Luke Hedger, skončil v Qualifying 23. (tedy předposlední) a v závodě ani v jedné jízdě šachovnicový cílový praporek neuviděl.