Alpe Adria - Grobnik: Vítězný double Haniky, tituly pro Práška a Fillu

Závodní seriál Alpe Adria Road Racing Championship byl zakončen na chorvatském okruhu v Grobniku. Zatímco Karel Hanika zde slavil vítězný double v kubatuře SBK, tak Michal Prášek a Michal Filla se stali šampiony 2017 v kubaturách STK 1000, resp. SBK.

Poslední část letošního šampionátu Alpe Adria Road Racing Championship se konala v Chorvatsku a z českého pohledu jsme zde zaznamenali několik podstatných úspěchů.

Suverénním způsobem vyhrál Karel Hanika (BMW S 1000RR) sobotní závod SBK. Druhý byl odmávnut Rakušan Julian Mayer - mimochodem Hanikův týmový kolega v EWC (Kawasaki ZX-10RR - +14.520) a stupně vítězů doplnil nový šampion této kubatury, šlapanický Michal Filla (BMW S 1000RR - +20.562). Čtvrtý byl odmávnut Pawel Szkopek (Yamaha R1 - + 29.138) a dále se umístili Thomas Berghammer (Suzuki GSXR 1000) a Nico Thöni (Aprilia RSV4RR). Další Čech David Ouředníček obsadil P12.

Ex-pilot Grand Prix Karel Hanika vyhrál i nedělní deštivý závod v Grobniku kubatury SBK. Na stupních vítězů ho doplnili ještě Nico Thoni a Christopher Kemmer (BMW S 1000RR). Thomas Berghammer skončil čtvrtý, Pawel Szkopek pátý a Top-6 dokompletoval Rene Gebestroiter (BMW S 1000RR).

Český jezdec Michal Prášek (BMW S 1000RR S 1) vyhrál sobotní závod kubatury STK 1000 v Grobniku a stal se šampionem Superstock100 Alpe Adria už potřetí v řadě. Měl ovšem usnadněnou roli v tom, že jeho největší soupeř v šampionátu Bartlomiej Wiczynski do Grobniku vůbec nepřijel, neboť se zotavuje po operaci kolena. Slovák Tomáš Svitok (Yamaha R1 - +4.994) byl odmávnut jako druhý, stupně vítězů pak doplnil Chorvat Renato Novosel (Yamaha R1 - +5.045). Následovali Hannes Zemsauer (Aprilia RSV), Dean Gopher (Kawasaki ZX10R) a Top-6 dokompletoval Fabio Francini (Yamaha R1).

Domácí Renato Novosel vyhrál suverénně nedělní deštivý závod kubatury STK 1000. Druhý byl odmávnut David Božić (BMW S 1000RR S 1 - +10.372), když stupně vítězů dokompletoval Tomáš Svitok (+13.724). Následovali Hannes Zemsauer, Frane Mrduljaš (Kawasaki ZX10R) a Dean Gopher. Za Top-6 dojel až jako sedmý staronový šampion Michal Prašek, kterému mokrá trať vůbec neseděla.