Reklama

Kymco představilo koncept off-road skútru C Series Hlavní obrázek k článku: Kymco představilo koncept off-road skútru C Series

Úspěch skútru Honda s off-roadovými ambicemi X-ADV vyburcoval konkurenci k tomu, že budou muset jít do tohoto segmentu také. Jeden z prvních je čínské Kymco, které nedávno představilo koncept C Series.

Když před dvěma lety představila Honda svůj koncept enduro skútru City Adventure, zůstal téměř bez povšimnutí a zájmu veřejnosti. Nikdo vlastně ani neočekával, že by se jednou mohl stát i produkčním modelem. Ale stalo se a Honda rok poté představila světu hotový stroj X-ADV postavený na základech NC750X a který v sobě skloubil vlastnosti cestovního endura a skútru.

Konkurence pochopila, že je to nová díra na trhu a měli by co nejdříve začít reagovat. Prvního konkurenta X-ADV představilo Kymco, které světu odhalilo první fotografii konceptu motocyklu, který nazvalo C Series a a poprvé jej budete moci spatřit na listopadové výstavě EICMA v Miláně.

kymco C serie adventure

Koncept je postaven na základech maxiskútru AK500 a do výbavy mu přibyly typické adventure prvky, jako je zobák, vyšší plexi štít a odpružení s dlouhými zdvihy. Motocykl bude poháněn motorem o obsahu 500 ccm a výkonu 53 koní. Kdy se představí produkční verze tohoto skútru je zatím v nedohlednu, ale klidně bychom si vsadili, že to nebude dlouho trvat a brzy se v nabídce Kymca objeví i adventure skútr.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama