Reklama

Yamaha R1M: složte si svůj origami model Hlavní obrázek k článku: Yamaha R1M: složte si svůj origami model

Už teď nevíte, co budete dělat o Vánocích? Máme pro vás tip, jak se dobře zabavit. Chce to jen trochu trpělivosti a šikovné ruce.

Ještě nenastala ta doba, kdy si budete moci na tiskárně vytisknout 3D model celého motocyklu, ale Yamaha si pro vás připravila další detailně propracovaný model superbiku YZF R1M, který si můžete vytisknout doma na tiskárně, poté vystřihnout a pomocí lepidla spojit dohromady.

Pokud máte barevnou tiskárnu, tak o to bude model hezčí, ale počítá se i s těmi, kteří mají pouze černobílou. Budete potřebovat 54 listů formátu A4, z nichž budete poctivě vystřihovat a vyřezávat pomocí nože jednotlivé části, které pak budete skládat a lepit. Vznikne vám tak 40 centimetrů dlouhý model v měřítku 1:5.

Navíc můžete do výroby modelu zapojit i vaše děti. Ovšem v tom případě doporučujeme dost pevné nervy a nejspíš i lahvinku něčeho dobrého, jinak váš Štědrý den nemusí dopadnout dle vašich představ. Pokud i tak váš pokus o vytvoření tohoto motocyklu bude vypadat jako neforemná koule, ze které jen těžko poznáte, že by to měl být jednostopý stroj, nezoufejte, můžete ho znovu skládat i v průběhu zimy, času na to budete mít rozhodně dost. V případě, že budete velmi šikovní a podaří se vám motocykl z papíru složit ještě před koncem svátků, můžete se zabavit dalšími origami od Yamahy a poskládat si dakarské mašiny.

Zmíněný model si můžete stáhnout na tomto odkazu.

1 Yamaha R1M origami011 Yamaha R1M origami021 Yamaha R1M origami031 Yamaha R1M origami041 Yamaha R1M origami051 Yamaha R1M origami061 Yamaha R1M origami071 Yamaha R1M origami081 Yamaha R1M origami091 Yamaha R1M origami101 Yamaha R1M origami111 Yamaha R1M origami121 Yamaha R1M origami131 Yamaha R1M origami14Login Přihlásit Registrace ›