Reklama

Yamaha Niken od Game Over Cycles Hlavní obrázek k článku: Yamaha Niken od Game Over Cycles

Polští Game Over Cycles nejsou na poli customerů žádní nezkušení nováčci. Ovšem to jak dokázali posunout futuristický model Niken od Yamahy do ještě futurističtější podoby, to je naprostá pecka. Není se čemu divit, že získali ocenění na Custombike Show v německém Bad Salzuflenu.

Tříkolka Yamaha Niken i tři roky po jejím uvedení na trh stále budí rozruch okolí. Vypadá jak stroj ze sci-fi filmu, kde by si klidně mohl střihnout jednu z hlavních rolí, svým vzhledem je značně atypický a v mnoha jezdcích zanechává rozporuplné pocity. Vlastně se ani nedivím, že si Game Over Cycles vybrali tento stroj ke svému dalšímu mistrovskému dílu. Jejich stavby jsou ve větší míře dosti bizarní a to je vlastně Niken také.

1 Yamaha Niken Game Over Cycles (20)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (4)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (5)

Přestavět Niken na nějaký jiný charakterní kousek bylo rozhodně velmi odvážné, ale výzvy ty mají polští customeři rádi. Vzali tedy Nikena do svých rukou, kompletně jej obnažili a začali leštit, leštit a leštit. Kdo kdy držel v ruce leštící pastu a filcový kotouč, tak ví, jaká je to dřina a to většinou leštíte jen laufy nebo vidle, ale ne kyvku, kola, rám, kryty motoru.... zkrátka tady si chlapci od Game Over Cycles pěkně mákli.

1 Yamaha Niken Game Over Cycles (17)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (16)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (15)

No a když už měli Niken pěkně odstrojený, provedli na něm i pár drobných úprav. Motocykl dostal nový trubkový podsedlový rám s menším koženým sedlem od WB Line, výfuky od Akrapoviče, nové spojkové a brzdové páčky a zcela nový je také box pro uložení baterie. Motor vybavili otevřenými filtry. Všechny plastové díly byly vyměněny za hliníkové. Ručně tak vyrobili nádrž, přední i zadní blatník, kryt chladiče a budíku a také chrániče rukou a zrcátka.

1 Yamaha Niken Game Over Cycles (8)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (9)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (19)

Poněkud náročnější byl pro ně proces návrhu hliníkových dílů karoserie, protože Niken se díky svému atypickému přednímu zavěšení do zatáček naklápí, a tak museli ohlídat, aby tyto díly neomezily funkčnost motocyklu. A ruku na srdce, vyřešili to perfektně, Niken má ještě ostřejší tvary a jeho výraz je mnohem tvrdší a odhodlanější. Když se podíváte na stavbu zepředu, můžete si povšimnout, že má světlomety přichycené přímo na zavěšení, takže když jdete do náklonu, naklání se i světla. Skvělý nápad, jak oživit jinak kamennou tvář Nikenu.

1 Yamaha Niken Game Over Cycles (14)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (13)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (10)

Přestavba Nikena jim zabrala 1400 hodin práce, ale vyplatilo se to. Na Custombike Show v německém Bad Salzuflenu mezi tisícovkou vystavených exponátů získali cenu za nejšílenější motocykl výstavy.

1 Yamaha Niken Game Over Cycles (11)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (12)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (18)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (6)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (7)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (2)1 Yamaha Niken Game Over Cycles (3)Login Přihlásit Registrace ›