Nejhorší motocykly světa: knižní novinka od motorkáře Pavla Suchého Hlavní obrázek k článku: Nejhorší motocykly světa: knižní novinka od motorkáře Pavla Suchého

Dlouholetý motocyklový novinář, Pavel „Sucháč“ Suchý, vydává novou knihu s názvem „Nejhorší motocykly světa“. Kdo jiný se do takového žánru může pustit než motorkář, kterému rukama prošlo více než 700 typů motocyklů z celého světa a většinu v knize představených strojů měl možnost i osobně vyzkoušet. Tohle je kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně motorkáře.

Pavla Suchého znáte všichni nejen jako novináře, ale také jako prvního Čecha, který sám během osmi měsíců objel celou Zemi na své 35 let staré Jawě. Jen s papírovou mapou bez GPS. O své pouti po čtyřech kontinentech a 49 003 kilometrech si můžete přečíst v poutavě psané knize Jawa kolem světa. O dva roky později se vydává vstříc dobrodružstvím vedoucí Australskou pustinou a tasmánskými pralesy. I o této pouti a o 27 925 extrémních kilometrech v sedle Jawy 350/638 si můžete přečíst v knize Jawa kolem světa 2 - Příběh Dinga.

1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (4)1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (5)1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (7)

V hlavě však už tenkrát nosil nápad o vydání knihy o nejhorších motocyklech světa. Když se totiž rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že všude se píše jen o těch nejúspěšnějších a nejlepších. Jenomže, kde by byly, kdyby nebylo těch odvážlivců, kteří se rozhodli pro projekty, životní rozhodnutí a mnohdy i za cenu velkých obětí, ale s obrovským nadšením. I díky nim a jejich chybám se mohli ti ostatní, úspěšní, poučit a vydat se tou správnou cestou. A právě těmto chybným a neslavným projektům je věnována kniha Nejhorší motocykly světa.

1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (6)1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (2)1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (8)

Za sepsáním tohoto díla stojí osm let usilovné a mravenčí práce, které je rozděleno do čtyřech samostatných kapitol, Vizionářské a jiné úlety, Konstrukční průšvihy a zmetky, Oběti marketingových mágů a Tuzemský um. Tyto motocykly se nikdy nestaly prodejními bestsellery, avšak velké množství z nich je nyní raritou a to nejen po stránce konstrukční, ale i po stránce historické. Rozhodně si zaslouží, aby se na ně nezapomnělo.

Ponořte se s knihou do hlubin času, kdy stroje ještě stavěli konstruktéři, byť sebešílenější, anebo o osudech značek rozhodovali autoritativní a charizmatičtí lídři, co se nebáli nést odpovědnost a jít s kůží na trh, kdy jezdci a nadšenci jednoduše a chlapsky přijímali fakt, že motorky jsou prostě nebezpečné – v jízdě i v byznysu. Listujte, hledejte, bavte se. A jestli vám něco z toho stojí doma, pak klidně Pavlovi i spílejte, vždyť on přece nejlíp ví, jak chutná život s enfant terrible...

1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (9)1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (1)1 Nejhorsi motocykly sveta Pavel Suchy (10)

Kniha Nejhorší motocykly světa vychází ve formátu C5 (235x165 mm), má 132 stran a je to pevná šitá vazba. Cena byla stanovena na částku 390,- Kč a objednat si ji můžete společně s oběma díly Jawy kolem světa zde. Pokud byste toužili po věnování do knížky, je to možné jen při platbě předem.

„Nic přece není ztraceno – i zlobivé děti můžeme milovat!“

Pozn.: zákazníci z jiného zahraničí než je Slovensko, objednávejte prosím pouze přes e-mail: objednavky@jawakolemsveta.cz. Následně vám bude sdělena konkrétní cena s poštovným. Zákazníci ze Slovenska mohou po zadání země do fakturační adresy objednávat pouze zboží s platbou předem na uvedený účet. Dobírka na SK není z cenových důvodů možná. Díky za pochopení.

Foto: Pavel SuchýLogin Přihlásit Registrace ›