Reklama

Husqvarna 701 Vitpilen a Svartpilen zachycena při testech Hlavní obrázek k článku: Husqvarna 701 Vitpilen a Svartpilen zachycena při testech

Ve Španělsku byl zachycen při testech prototyp motocyklu Husqvarna 701 Vitpilen a Svartpilen. S největší pravděpodobností to již bude téměř koncová podoba, s jakou by se nám mohl tento zajímavý stroj představit.

Poprvé Husqvarna představila 701 Vitpilen před dvěma lety a zachytila na jejich koncept velký ohlas diváků. Líbil se natolik, že se jej nakonec rozhodli dát definitivně do výroby. A tak se může malý scrambler 401 Vitpilen a 401 Svartpilen těšit na většího a silnějšího sourozence, který by mohl doplnit rodinu „bílých a černých šípů“.

1 Husqvarna 701 Vitpilen Svartpilen11 Husqvarna 701 Vitpilen Svartpilen2

Z fotografií je patrné, že je 701 Vitpilen postaven na základech úspěšného jednoválce KTM 690 Duke a pokud mu ponechají i stejný motor, můžeme se těšit na pěkně žhavého scramblera. Však také jeho tvrdý výraz podtrhuje krátký přední blatník a ostře řezané tvary. Zajímavě vypadá kulatý budík jako přístrojová deska a také zploštělá koncovka výfuku. Stejně jako KTM, tak i 701 Vitpilen používá stavitelné přední vidlice WP o průměru 43 mm, které pracují se zdvihem 150 mm.

1 Husqvarna 701 Vitpilen Svartpilen31 Husqvarna 701 Vitpilen Svartpilen4

Přední brzdový kotouč o průměru 320 mm je brzděn radiálním čtyřpístkem Brembo. Vyplétané ráfky Akront jsou stejné jako na modelu 701 Supermoto a jsou obuty na pneumatikách Pirelli MT60 Scrambler. Oficiální představení tohoto modelu by mohlo proběhnout na podzimní výstavě v Miláně.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama