Ducati pokořila horu Pikes Peak s novou Multistradou 1260

Carlin Dunne pokořil legendární horu Pikes Peak ve Skalistých horách a získal tak pro Ducati vítězství v 96. ročníku legendárního závodu s převýšením 1440 m.n.m.

Carlin tak získal zpět korunu krále nejlepšího jezdce, kterou mu vloni sebral Chris Fillmore na motocyklu KTM 1290 Super Duke R a jehož vítěznou jízdu si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Chris Filmore dokonce na trati dlouhé 19,99 km se 156 zatáčkami a s převýšením 1440 m zajel i rekordní čas 9:49:625 a překonal tak o 3,2 sekundy nejrychlejší čas napříč všemi kategoriemi, který od roku 2012 držel právě Carlin Dunne.

1 Ducati Pikes Peak 2018 (1)1 Ducati Pikes Peak 2018 (2)

Ten letos na Ducati Multistrada 1260 S Pikes Peak neponechal nic náhodě a bojoval ve Skalistých horách o to, aby získal titul pro Ducati zpět a není žádným tajemstvím, že se mu to letos podařilo a to v čase těsně pod 10 minut, 9:59:102. Je to jeho čtvrté vítězství a sedmé vítězství Ducati od roku 2008, kdy se začala tohoto závodu účastnit. Radost v týmu červených byla o to větší, že na třetím místě dojel druhý pilot a nováček v závodu, Codie Vahsholtz v čase 10:12:703.