Reklama

Čtyři evropské destinace, kam se vydat na motocyklu Hlavní obrázek k článku: Čtyři evropské destinace, kam se vydat na motocyklu

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně, avšak každý motorkář vám bude oponovat – hezčí pohled než ten ze sedla motorky, neexistuje. A tak se většina z nich s oblibou vydává na motorce objevovat svět, než aby se mačkala v letištní hale a sdílela přeplněné resorty. Představujeme vám čtyři destinace, kam se na motorce alespoň jednou za život vydat.

Rakousko

Jih Rakouska je jako stvořený pro motorkářskou dovolenou – nachází se v něm nespočet pěkných tras a vysokohorských silnic, které jsou navíc výborně napojené na okolní státy jako je Itálie nebo Slovinsko. Opravdový skvost se ukrývá zejména v oblasti Salcburska a Korutan a je jím nejvýše položená alpská silnice zvaná Großglocknerstraße. Ta vám nachystá jedinečný požitek z jízdy nejen díky ostrým serpentinám, ale i působivému okolí sestávajícího z alpských hřebenů, mohutných skal i dominantních ledovců. Za cenu 33 EUR si tak můžete projet trasu od střediska Fusch až do jižního městečka Heiligenblut.

Tip: K odpočinku na Großglocknerstraße využijte výšinu Franz-Josefs-Höhe, kde se vám naskytne nejlepší výhled na vrchol Großglockner a ledovec Pasterze.

Bosna a Hercegovina

Balkánský poloostrov patří mezi nejvyhledávanější evropské destinace motorkářů vůbec. Zrovna Bosna a Hercegovina se však řadí k zemím, které mnoho motorkářů při cestě na východ pouze projíždí, což je škoda. Čekají vás zde nádherné hlavní tahy i nespočet zajímavých menších, avšak kvalitních cest. Na své si tu přijdou jak milovníci alpských zatáček, tak i enduristé. Po cestě Bosnou rozhodně nesmíte minout řeku Una tvořící hranici mezi Bosnou a Chorvatskem a stejnojmenný národní park, dále pak jezero Šator, či vesnici Zelenkovac.

2 Test KTM 790 Adventure R 2019 Motoforum (43)2 Test KTM 790 Adventure R 2019 Motoforum (32) 2 2020 Honda Africa Twin Adventure Sports (4)

Albánie

Albánie určitě není pro každého, ale jakmile ji pořádně poznáte, vryje se vám hluboko do paměti. Dříve tato země v rámci mototripů nabízela spíše offroad zážitek, dnes už čítá množství kvalitních asfaltových cest. Mnoho motorkářů si Albánii oblíbilo nejen pro místní pohostinnost a krásnou přírodu, ale i pro oblasti, zejména ve střední Albánii, v nichž za několik dní cestování nepotkáte ani živáčka.

Tip: Motorku doma v garáži nemáte a zatím o ní jen sníte? V takovém případě by vám mohla pomoci půjčka!

Řecko

Pokud budete v Albánii, prodlužte si trasu až do Řecka, kde se navíc hezky ohřejete i v září či říjnu – teploty se zde i na podzim drží okolo příjemných 22 stupňů Celsia. Kromě počasí vás Řecko nadchne i výtečnou kuchyní a krásnými plážemi. Za návštěvu stojí také jeden z největších a zároveň z nejzelenějších řeckých ostrovů, ostrov Korfu, kam se za 2,5 hodiny dostanete trajektem z městečka Ladochorion. Pokud vám nevadí urazit dalších pár stovek kilometrů navíc, vydejte se jižněji až na ostrov Peloponés. Právě tam vás čeká opravdový jízdní požitek z klikatých cestiček vedoucích od pobřeží do vnitrozemských hor.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama