Bandit9 L Concept: unikátní vzhled Hlavní obrázek k článku: Bandit9 L Concept: unikátní vzhled

Možná nějak takto budou vypadat motocykly budoucnosti, budou vyráběny z pevných, ale zároveň lehkých kompozitních materiálů, budou vybaveny těmi nejnovějšími technickými komponenty, poháněny alternativními pohonnými systémy a jednoznačně budou zajímavě vypadat.

„Jediná věc, která stojí mezi skutečností a fikcí je čas,“ říká Daryl Villanueva, majitel designového studia Bandit9 Motors, z nějž jednou za čas vyjede unikátní motocykl, jako je třeba tato novinka L-Concept. Daryl u všech svých strojů staví hlavně na jedinečném designu, ale zároveň chce, aby zůstala zachována mobilita a funkčnost motocyklů. Na každé jeho stavbě tak můžete jezdit, jen vám nezaručí, že to bude pohodlné svezení.

1 Bandit9 L koncept (1)1 Bandit9 L koncept (2)

Model Bandit9 L Concept je poctou všem sci-fi filmům, které kdy byly natočeny a jeho hlavním smyslem je šokovat okolí. Kryt motoru vypadá jako vesmírná loď USS Enterprise, má tvar turbíny a může ve vás evokovat dojem, že je jí motocykl poháněn, avšak není tomu tak. Agregátem je tu vzduchem chlazený jednoválec z Hondy Super Sport 125 o zdvihovém objemu 125 ccm, který je zavěšený v rámu z lisovaného plechu.

1 Bandit9 L koncept (3)1 Bandit9 L koncept (11)

Nejčastěji používaným materiálem je leštěná ocel. Téměř všechny komponenty, které jsou na motocyklu použity, byly vyráběny ručně, ať už je to rám s integrovanou palivovou nádrží a zářezem, v němž je usazeno malé kožené sedlo nebo přední a zadní světlo, využívající technologii LED. Ostatně i vzhled světlometů při jejich zapnutí byl pro designéry důležitý, a tak se můžete nechat oslnit pěticí nad sebou umístěných diod u předního světlometu nebo čtvercovým koncovým světlem s červenými diodami.

1 Bandit9 L koncept (9)1 Bandit9 L koncept (7)

Tvarovaná řídítka ve mě vzbudila vzpomínku na klasické „berany“ u kola Favorit, které většina z nás měla otočené nahoru. O tlumení nárazů se vzadu postará dvojice vodorovně uchycených tlumičů, ostatně i kyvná vidlice je unikátní a je vyrobena z kulatých trubek. Hmotnost tohoto motocyklu je 135 kilogramů a můžete s ním jet až 110 km/h. Bude vyrobeno pouze devět motocyklů a pořídit si jej můžete za částku 10 950 am. dolarů, tedy přibližně čtvrt milionu korun.

1 Bandit9 L koncept (4)1 Bandit9 L koncept (5)1 Bandit9 L koncept (6)1 Bandit9 L koncept (8)1 Bandit9 L koncept (10)1 Bandit9 L koncept (12)1 Bandit9 L koncept (13)1 Bandit9 L koncept (14)

zdroj: Bandid9 MotorsLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama