Reklama

Valentino Rossi s přilbou AGV v mexickém stylu Hlavní obrázek k článku: Valentino Rossi s přilbou AGV v mexickém stylu

Před pár dny se vrátil Valentino Rossi z dovolené v Mexiku a doslova se tam zamiloval do jejich uměleckého stylu Huichol. V hlavě se mu zrodil nápad o vzoru jeho zimní testovací přilby AGV, vše ostatní už pak bylo na jeho dvorním designérovi.

Designér Aldo Drudi neměl zrovna lehký úkol, neboť umění Huichol zobrazuje mexické symboly a tradiční vzory, jako je slunce, měsíc nebo želva a většinou jsou vyšívány pomocí malých korálků. Jelikož bude helmu AGV Pista GP R užívat Valentino Rossi během zimního testování, pokusil se propojit mexický styl se stylem helem Rossiho a také se zimními motivy.

1 Rossi AGV GP R prilba Huichol (3)1 Rossi AGV GP R prilba Huichol (1)1 Rossi AGV GP R prilba Huichol (4)

Největší kus práce na ní odvedl Aldův kolega, grafik Davide Degli Innocenti, který ručně maloval jeden korálek vedle druhého. Myslím, že klidně můžeme říct, že se tato přilba stane uměleckým dílem, neboť něco takového jsme ještě nikdy neviděli. Skalní fanoušci se mohou těšit, firma AGV se rozhodla nabídnout tento model v limitované edici, která však bude opravdu velmi malá. Tak snad tento zimní model přinese Rossimu štěstí.

1 Rossi AGV GP R prilba Huichol (2)1 Huichol (1)1 Huichol (2)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama