Dunlop Trailmax Mission: výkonnost v terénu Hlavní obrázek k článku: Dunlop Trailmax Mission: výkonnost v terénu

Adventury a scramblery představují jeden z nejrychleji rostoucích segmentů motocyklového trhu. Díky jejich stále bohatší nabídce ze strany všech předních výrobců je dnes jezdci používají pro rovněž stále širší škálu aktivit, od dálkových cest až po „dirt“ v náročném terénu.

Dunlop představuje novou pneumatiku Mission Trailmax, která je určená pro skutečná dobrodružství v terénu a skvěle tak doplní řadu crossoverových pneumatik, celoroční Dunlop Mutant a pro cestovní endura Dunlop Trailmax Meridian.

Moderní adventure motocykly jsou ideální pro dálkové cesty, ale mohou nabídnout i působivou výkonnost v ostrém terénu. Taková univerzálnost představovala pro výrobce pneumatik skutečnou výzvu. Mission nabízejí solidní užitné vlastnosti v terénu na úrovni některých dedikovaných trailových pneumatik, ale spojují je s vysokou odolností, kvalitou jízdy a stabilitou. Před podpisem konečné specifikace Dunlop otestoval více než 30 různých prototypů pneumatik Mission.

Jedním z jeho hlavních cílů byla odolnost. Vlastní testy Dunlopu prokázaly, že jezdci mohou očekávat ve srovnání s některými pneumatikami konkurenčních značek až dvojnásobný kilometrový proběh. Vyráběná verze zadních pneumatik Mission při testech prokázala životnost 12 800 kilometrů, což je pro pneumatiku s takovými terénními vlastnosti skutečně velmi působivé číslo. Test provedli najatí nezávislí jezdci na 400 kilometrů dlouhé horské smyčce na stroji Suzuki V-Strom 1000 a pneumatikách o rozměru 110/80 19 a 150/70 17.

1 Dunlop Trailmax Mission1 Dunlop Trailmax Mission 1

Trailmax Mission byly vyvinuty pro jízdu na dlouhé vzdálenosti. Jsou ideální pro jezdce, kteří na adventurách překonávají dlouhé vzdálenosti na silnici, ale přitom požadují i dostatečně hluboký běhoun a užitné vlastnosti pro jízdu v terénu v cíli své cesty. K významnému zlepšení užitných vlastností předních i zadních pneumatik přispívá technologie Dunlop Staggered Step Technology. Stupně propůjčují běhounu větší tuhost a stabilnější výstupky omezují jeho ohyb a vytvářejí více záběrových hran tím způsobem, že po částečném opotřebení běhounu vystoupí na povrch další hrana, která se může znovu opřít do terénu.

Pneumatiky Mission mají výrazné výstupky, které jim dodávají potřebnou tuhost a odolnost ve skalnatém terénu, umožňují jízdu v terénu pod nižším tlakem a pomáhají jezdcům zdolávat hluboké a nerovné vyjeté koleje. Bočnice pneumatik byla posílena tak, aby se zvýšila jejich životnost a odolnost proti proražení.

Pneumatiky Mission přicházejí na trh v rozměru 19 a 21 palců vpředu a 17 a 18 palců vzadu, aby mohly sloužit modelům jako je Honda Africa Twin, Suzuki V-Strom, BMW GS, KTM 1290/1290S, 790R/790S, Yamaha Ténéré 700, Triumph 800/900/1200 a řadě dalších.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama