Reklama

Dunlop Trailmax Meridian: novinka pro cestovní endura Hlavní obrázek k článku: Dunlop Trailmax Meridian: novinka pro cestovní endura

Dunlop představuje všestranné pneumatiky Trailmax Meridian, které vyvinul na základě velmi specifických a komplexních požadavků motocyklů z kategorie adventure.

Prodeje cestovních endur, jako je Honda Africa Twin, KTM Adventure nebo BMW GS jednoznačně ukazují nárůst oblíbenosti těchto motocyklů. S tím také souvisí nárůst požadavků na kvalitní pneumatiky, jejich všestrannost, tak aby se nemuseli majitelé vzdát ani dobrodružství při jízdě v terénu a ani dlouhých přesunů po silnici.

1 Dunlop Trailmax Meridian (2)1 Dunlop Trailmax Meridian (4)1 Dunlop Trailmax Meridian (3)

V Dunlopu si stanovili ambiciózní cíl a chtějí s ním překonat i prodeje stávající enduro pneumatiky TrailSmart Max. Během srovnávacích testů s nejlepším výrobkem konkurenční značky prokázali s novinkou Trailmax Meridian na zadním kole o 6 % delší kilometrový proběh při jízdě na rovné trati; a tento rozdíl narostl až na 15 % při jízdě při náklonu 40 %. Produktový manažer Dmitri Talboom vysvětluje: “Naši výzkumní pracovníci tvrdí, že to je přesně to, co jezdci potřebují. Potřebují větší odolnost při pravidelném dojíždění nebo při výletech na dlouhé vzdálenosti, ale také schopnost udržovat si vysoké užitné vlastnosti, díky nimž zvládnou klikaté cesty na dovolené v horách nebo při víkendu na venkově.“

Ještě větší pokrok zaznamenal kilometrový proběh u předních pneumatik, což přináší dodatečnou výhodu v tom, že se synchronizuje moment předpokládané výměny pneumatik pro obě kola, takže výměna může v servisu proběhnout současně a jezdec se nemusí objednávat nadvakrát. 

Výrazný dezén běhounu pneumatik Trailmax Meridian nejenže vypadá efektně, ale plní také svůj účel a je vysoce efektivní. Byl navržen tak, aby při rychlé jízdě účinně odpuzoval vodu, ale přitom si zachovával vysokou hodnotu přilnavosti na suchém povrchu. A pod dezénem s technologií Dunlop MultiTread kouzla dále pokračují. Zahrnují Hi-Silica směs, která nabízí vynikající přilnavost za mokra a zvyšuje pružnost pneumatik při nízkých teplotách. To, ve spojení s kostrou vybavenou vrstvami viskózy, má dvojnásobný přínos v podobě delšího kilometrového proběhu a daleko rychlejšího zahřátí, z něhož těží jezdci, kteří stále více využívají motorky adventure během celého roku. Zadní pneumatiky se vyznačují také novou středovou směsí, která je protažena až pod ramenní směs. To pomáhá zvýšit celkovou tuhost zadních pneumatik a propůjčuje jim sportovní ovladatelnost a lepší záběr po přidání plynu.

1 Dunlop Trailmax Meridian (1)1 Dunlop Trailmax Meridian (5)

Jak přední, tak i zadní pneumatiky obsahují dvouvrstvovou verzi kostry s viskózovými vrstvami (Rayon-Ply Casing), které v kombinaci s bezešvým pásem (Jointless Belt; JLB) zaručují ovladatelnost, a tedy i sebejistý pocit při jízdě. Motocykly adventure by měly stejně tak dobře zvládat jízdu v terénu. Při vlastních testech Dunlopu pneumatiky Trailmax Meridian se svým běhounem s výrazným „drápovitým“ dezénem vykázaly při jízdě na měkkém bahnitém terénu lepší záběr než tři nejpodobnější výrobky konkurenčních značek nebo i současné TrailSmart MAX. Na tuhém bahně nebo štěrku byly jejich užitné vlastnosti stejné jako u TrailSmart MAX. To dokazuje, že to, že se Dunlop zaměřuje na výjimečné užitné vlastnosti a ovladatelnost při standardní jízdě, nemusí být na úkor všestrannosti v terénu.

Trailmax Meridian se vyrábějí ve čtyřech rozměrech předních a tří rozměrech zadních pneumatik a pokrývají širokou řadu modelů včetně BMW GS, Honda Africa Twin a Crosstourer, KTM Adventure, Suzuki V-Strom, Triumph Tiger a Yamaha Tenere a Super Tenere.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama