Reklama

Dunlop Mutant: celoroční pneumatiky pro více než 370 modelů Hlavní obrázek k článku: Dunlop Mutant: celoroční pneumatiky pro více než 370 modelů

Výrobce Dunlop uvádí na trh zcela nové pneumatiky Mutant, které jsou určeny na každou cestu za jakéhokoli počasí a pro široké spektrum motocyklů od scramblerů a naháčů až po cestovní endura. Je určena pro více než 370 různých modelů.

Dunlop Mutant umožňují celoroční jízdu na všech typech komunikací. Při jejich vývoji se čerpalo ze zkušeností z výroby hypersportovních a turistických pneumatik značky Dunlop a technologií vyvinutých při závodech v mokrém počasí. sám výrobce toto spojení inovací nazývá „technologií čtyř ročních období“. Její podstatou jsou různé materiály podkladových vrstev, konstrukce a směsi, které byly navrženy pro provoz v nejdrsnějším podnebí – včetně obzvlášť tvrdých zimních podmínek. Díky tomu nesou pneumatiky Mutant i označení „M+S“, které dokládá, že jsou nanejvýš vhodné do skutečně náročných podmínek.

1 Dunlop Mutant1 Dunlop Mutant (1)

Pneumatiky Mutant nabízejí jezdcům ovladatelnost a stabilitu, jaké by čekali od hypersportovních pneumatik, ale současně také vůbec nejlepší přilnavost za mokra závodních pneumatik a odolnost obvyklou u pneumatik turistických. Dunlop má rozsáhlé zkušenosti se sportovně turistickými pneumatikami jako RoadSmart III, které vyhrávají řadu testů, pneumatikami pro adventury jako nejnovější Trailmax Meridan a pneumatikami excelujícími v závodech na mokru v Moto2 nebo na Mistrovství světa endurance. Vývojový tým všechny tyto získané znalosti spojil dohromady a vytvořil pneumatiky skutečně pro všechna roční období.

Díky řadě s pěti rozměry vpředu a šesti vzadu může být pneumatikami Mutant osazeno více než 370 různých modelů motorek. Dunlop se totiž zaměřil na to, aby nebyly určeny jen pro typické crossovery jako Ducati Multistrada a Yamaha Tracer, nýbrž aby si užitné vlastnosti crossoverových motorek mohli dopřát majitelé široké škály různých modelů, kteří svoje stroje používají po celý rok.

1 Dunlop Mutant (2)1 Dunlop Mutant (3)

Nápaditý dezén běhounu pneumatik Mutant kombinuje agresivně působící bloky a dynamický směrový dezén. Jejich výrazný vzhled připomíná pneumatiky pro supermoto a „dirt track“. Lze očekávat, že i díky němu by se pneumatiky Mutant mohly stát oblíbenou volbou pro speciálně postavené motorky, které by měly mít styl. Pneumatiky budou v prodeji od ledna 2020.Login Přihlásit Registrace ›