Reklama

Bridgestone Battlecross X10: zvládne všechny výzvy v písku Hlavní obrázek k článku: Bridgestone Battlecross X10: zvládne všechny výzvy v písku

Bridgestone završuje uvádění nové generace motokrosových pneumatik na trh představením pneumatiky Battlecross X10 do písečného terénu. X10 nabízí jezdcům ještě vyšší úroveň trakce, lepší samočisticí vlastnosti a snadnější ovladatelnost při bočním smyku na jakémkoli druhu písečného povrchu.

Nová pneumatika byla vyvinuta a testována nejlepšími profesionálními jezdci v motokrosových závodech. V řadě pneumatik Battlecross pro široké vrstvy motokrosových jezdců nalézá uplatnění nový dezén. Bridgestone díky němu zpřístupňuje ještě vyšší výkony na písečných tratích všem jezdcům, od národních mistrů přes středně pokročilé jezdce až po začátečníky.

Pro dosažení vyšší úrovně trakce je zásadní deformace bloků pneumatiky X10. Nový dezén s nově rozmístěnými nízkoprofilovými bloky má v prostřední oblasti nižší tuhost v podélném směru. Nižší tuhost umožňuje větší deformace bloků během odvalování, čímž v písku vzniká ještě výraznější hranový efekt. Nižší tuhost také vylepšuje samočisticí schopnosti, a tím zvyšuje přilnavost, protože ohýbáním povrchu pneumatiky se uvolňuje písek, který uvízl v mezerách mezi bloky.

Battlecross X10 Bridgestone

Battlecross X10 vykazuje v porovnání s předchůdcem M101/M102 výrazně vyšší trakci na písečném povrchu s mnohem lepší přilnavostí vzadu a vylepšenou stabilitou. S pneumatikou X10 je nyní kompletní nová generace řady pneumatik Battlecross, která zahrnuje již představené pneumatiky X20 pro měkký terén, X30 pro střední terén a X40 pro tvrdý terén. Fanoušci motokrosu na všech úrovních tak mají na výběr komplexní řadu motokrosových pneumatik, nabízejících vrcholné výkony ve všech podmínkách v Evropě.

Pneumatika Battlecross X10 do písečného terénu bude nabízena v Evropě od dubna 2017, zpočátku v rozměrech 80/100-21 pro přední kolo a 100/90-19, resp. 110/90-19 pro zadní kolo.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama