Reklama

Norton 650: dvouválcový scrambler Hlavní obrázek k článku: Norton 650: dvouválcový scrambler

Nortonu už chybí jen malý krok k tomu, aby nám představil nový motocykl. Tentokrát by se mělo jednat o o nekapotovaný dvouválec o obsahu 650 ccm, vzhledem spíše retro roadster laděný do stylu scrambler.

Pro Norton musí být velmi těžké představit nový motocykl, který by se alespoň trochu mohl vyrovnat jejich dokonalému supersportu V4 RR a V4 SS. Byly vyrobeny v limitované edici, ultra drahé, ale téměř okamžitě vyprodané. Výrobce se však nechal slyšet, že by měl nový motocykl sloužit jako platforma pro několik dalších strojů v různých segmentech, poháněné však stejným 650tkovým motorem.

Norton 650 scrambler

Jedním z nich by měl být dokonce i závodní stroj na legendární Tourist Trophy na ostrovu Man. S výkonem kolem sta koní, by mohl být silnou zbraní v kategorii Lightweight. Reálné fotografie motocyklu však ještě nikdo nezveřejnil, z továrny Norton se proslýchá, že je připravovaný stroj velmi podobný svému návrhu, dokonce prý je již testovaný více než dva roky a tak nějak se předpokládalo, že by jej mohli představit na výstavě v Miláně. Letos to však nebylo a tak můžeme pouze spekulovat nad tím, proč jim to tak dlouho trvá, když se motocykl testuje už více než dva roky? Doufejme však, že jej představí co nejdřív, dokud je hitem vintage styl motocyklů.

zdroj: MotoFireLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama