Reklama

Kymco RevoNEX: koncept elektrického naháče s 205 koňmi Hlavní obrázek k článku: Kymco RevoNEX: koncept elektrického naháče s 205 koňmi

Tchajwanské Kymco má většina z nás spojené se skútry, ovšem poslední dobou se jim začíná líbit i v kategorií elektrických motocyklů a to pěkně ostrých. Po vloni představeném superbiku SuperNex letos odhalili koncept nekapotovaného stroje RevoNEX.

Výrobce o svém koncepčním nekapotovaném modelu říká, že jej plánují vyrábět již v roce 2021, jisté však není to, jestli bude vypadat, tak jako představený koncept. Podle nás by ale klidně mohl, on totiž se svojí svalnatou muskulaturou a robustní kyvnou vidlicí vypadá dobře. Agresivitu stroje podtrhuje i špičatý LED světlomet a lomená zrcátka. Koncept je vybaven tlumiči od Öhlins a o brzdný systém se postaraly monobloky Brembo.

1 Kymco RevoNEX (1)1 Kymco RevoNEX (4)

Elektrický naháč s rychlostí až 205 km/h je vybaven šestistupňovou převodovkou potřebnou pro plné využití potenciálu elektromotoru. RevoNEX je vybaven elektrickým asistentem EFA (Electric Full-range Acceleration), díky němuž zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a od 100 do 200 km/h za pouhých 8,7 sekund. Ve městě, kde není řazení příliš potřeba, mohou řidiči využívat pouze první rychlostní stupeň, který umožní zrychlení až na 80 km/h. Druhý rychlostní stupeň má svůj vrchol až při 115 km/h.

Speciálně pro model RevoNEX vyvinulo KYMCO systém FEP (Full Engagement Performance), což je pokrokový systém řízení výkonu, který řidiči umožňuje využívat plného potenciálu motocyklu. Při jízdě po nerovné vozovce nebo kalužemi vody, které se na silnicích v našich zeměpisných šířkách běžně vyskytují, nedochází k proklouzávání kol, a řidiči se tak mohou spolehnout na hladký zážitek z jízdy. Během náhlého brzdění v neočekávaných situacích zajišťuje FEP maximální trakci a zabraňuje zvedání zadního kola.

1 Kymco RevoNEX (2)1 Kymco RevoNEX (3)

Aby těch zkratek nebylo málo, tak tu máme další systém a to AAM (Active Acoustic Motor), který jak už název napovídá, má na starosti zvuk motoru, který je dolaďován vícefrekvenčním akustickým generátorem, tak aby byl zvuk motocyklu co nejvíce podobný klasickým benzínovým naháčům. Na výběr budete mít ze čtyřech jízdních map, které však Kymco nazívý osobnostmi: Posed,Assertive, Bold a Extreme.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama