Reklama

Guy Martin bude jezdit rally s Fordem Focus WRC Hlavní obrázek k článku: Guy Martin bude jezdit rally s Fordem Focus WRC

Charismatický jezdec, jenž je poslední dobou znám jako ikona závodu Tourist Trophy na ostrovu Man, se rozhodl soutěžit také na čtyřech kolech.

Nevím, jestli za tímto rozhodnutím stojí jeho srpnová nehoda během motocyklového závodu na okruhu v Dundrodu, nebo jen touha vyzkoušet něco nepoznaného. Ostatně to není nic neobvyklého vidět motocyklového závodníka, který vymění své dvě kola za čtyři. Známou legendou je anglický jezdec a Mistr světa John Surtees nebo čtyřnásobný vítěz Rally Show v Monze, Valentino Rossi.

Guy Martin se stane v letošní sezoně jedním z občasných jezdců týmu RX Racing a usedne za volant 600 koňového vozu Ford Focus WRC, který mu na míru postaví zkušený Jos Kuypers. Vlastníkem tohoto automobilu je Ollie O´Donoven, který s tímto vozem získal dva tituly Mistra světa v Anglii. Sám také prohlásil, že si je jistý tím, že bude Guy Martin skvělým rallyovým jezdcem a nebude mít žádný problém naučit se řídit závodní automobil. Má v sobě velké a odvážné srdce závodníka a rallycross bude zcela jistě vyhovovat jeho naturelu.

Tým RX Racing pro Guye zároveň připravil i malé překvapení, aby mu prý nebylo smutno po motocyklech. Pro odreagování a pro zábavu mu sestavili malou buggy RX150, kterou pohání motor z Hondy Fireblade a díky výbornému poměru výkonu k hmotnosti to dělá z této bugyny zábavné autíčko jak na asfalt, tak i na nezpevněný povrch. Ještě není přesně stanoveno, kterých konkrétních závodů v Mistrovství světa se Guy Martin zúčastní, neboť jeho aktivity jsou velmi rozsáhlé a musí je všechny skloubit dohromady. Ovšem smutnou zprávou pro nás je to, že se po jedenácti letech nebude účastnit závodů TT na ostrovu Man. Jestli je toto rozhodnutí definitivní se nedá říct, ale na startovní listině mezi přihlášenými jezdci jméno Guy Martin chybí.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama