Reklama

Norton Dominator street: luxusní limitovaná edice Hlavní obrázek k článku: Norton Dominator street: luxusní limitovaná edice

Bude vyrobeno pouze padesát kusů tohoto okázalého motocyklu. Vlastně je to pro nás spíš překvapení, že se v Nortonu rozhodli ještě více vyšperkovat už vyšperkovaný stroj, jakým bezpochyby Dominator je. Ovšem pozor, dostupný nebude jen tak pro kdekoho, má totiž jedno malé ale....

Tím ale máme na mysli to, že nebude mít evropskou homologaci a tak jestli jste se už viděli, že se na něm bude prohánět po městě a natruc sousedům, můžete na to zapomenout. Nepůjde vám totiž přihlásit na značky. Jedině, kde to bude možné, je v Anglii, kde si jej budete moci nechat samostatně homologovat a poté legálně pořídit registrační značku vozidla.

1 Norton Dominator Street limited (2)1 Norton Dominator Street limited (4)1 Norton Dominator Street limited (6)

Možná to právě vysvětluje i ten fakt, proč oproti standardnímu modelu Norton Dominator má tahle limitka kratší koncovky výfuku, které jsou ručně dělané a bez jakýchkoliv emisních zákazů a proč nemá držák registrační značky. K čemu taky, že jo? Limitka je vybavena velkým množstvím komponent z karbonu, ať už je to nový airbox, štítek nad světlem nebo slušivé blatníčky.

1 Norton Dominator Street limited (3)1 Norton Dominator Street limited (5)1 Norton Dominator Street limited (7)

Samozřejmostí je lesklý zrcadlový vzhled, který nejvíce vynikne na ručně dělané palivové nádrži. O podvozek se postarají kvalitní prvky od firmy Öhlins a vy se jen rozhodnete, jestli budete chtít obrácenou vidlici nebo raději sáhnete po klasice. Nová jsou rovněž jednodílná řídítka, která nahradila původní dvojdílná. Co říci závěrem, snad jen, že cena je 21 950 britských liber, tedy zhruba 628 tis. korun, ale tenhle krasavec za to rozhodně stojí, co říkáte?

1 Norton Dominator Street limited (1)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama