Reklama

Herald Brute 500: koncept street-trackeru Hlavní obrázek k článku: Herald Brute 500: koncept street-trackeru

Malá anglická firma Herold sídlící v hrabství Cambridgeshire představila svůj koncept motocyklu ve stylu oblíbených strojů z kategorie street-tracker. Brute 500 je jejich prvním modelem, který navrhli a postavili přímo v Anglii.

Společnost Herald, která je jednou z divizí firmy Encocam, se již více než deset let zabývá dovozem maloobjemových retro motocyklů z Číny. Nyní reálně zvažují o přesunutí výroby do jejich továrny v Huntingdonu. Prvním výrobkem by tak mohla být produkční verze konceptu Brute 500.

Motocykl je poháněn čtyřtaktním motorem o zdvihovém objemu 449 ccm, který jim dodal jejich čínský partner, se kterým dlouhodobě obchodně spolupracují. Přes šestistupňovou převodovku je na zadní kolo přenášen výkon 42,9 koní. Motor je usazen v rámu, který si sami navrhli a nechali vyrobit v Anglii, stejně tak jako palivovou nádrž, sedlo a všechny součástky, které se strojově obrábí.

1 Herald Brute 500 (1)1 Herald Brute 500 (2)

Podvozek je řešen stavitelným předním i zadním odpružením. Převodovou skříň dodala italská firma Domino, přístrojovou desku tajwanská společnost Koso. Nicméně Herald doplňuje, že to není finální rozhodnutí. Před samotnou produkcí se dodavatelé ještě mohou změnit. Motocykl je stále v testovací fázi, ale jeho výrobce je přesvědčený, že to bude konkurenceschopný stroj vůči jiným retro modelům, které jsou nyní v nabídce u ostatních výrobců. Má totiž svěží italský design a styl a tím se jednoznačně odlišuje. Cena zatím nebyla stanovena.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama