Reklama

Blacksquare: Beautiful Essence Hlavní obrázek k článku: Blacksquare: Beautiful Essence

Smyslný a působivý je stroj, podobající se svým předchůdcům ze sedmdesátých let, jehož srdcem je čtyřválcový motor z Hondy CB550.

Jedinečný motocykl Blacksquare vychází ze základu slavné Hondy CB550. Byl postaven s cílem odlehčit dílo na maximální hodnotu a vyzvednout výkon v poměru k hmotnosti. Jinými slovy, motocykl, který je elegantní a jednoduchý zároveň. Přitom je zábavný a dostatečně silný. Minimalistický přístup je vidět na motocyklu z každého detailu, tedy pokud se vůbec jedná o nějaké detaily.

Žádná zrcátka, odstraněny byly i veškeré přepínače, ovladače, budíky. Světla a držák registrační značku tu jsou, protože tu musí být podle zákona. Jinak by jsme jim také zamávali. Základní konstrukce motocyklu, rám, přední vidlice, náboje kol a boční kryty jsou zachovány z originálu z roku 1977. Vše ostatní je vyrobeno na zakázku, materiály, které na výrobu motocyklu posloužily, jsou hliník, mosaz, nerez a ocel. Stupačky, spojka, brzdový pedál, sedlo a výfukové potrubí byli vyrobeny s ohledem na design, ale i hmotnost. Váha stroje se tak může pochlubit hodnotou 170 kilogramů.

Působivé údaje však nezastíní celkový design motocyklu. Smysl pro detail, lehká stavba a povrchová úprava jednotlivých komponent vytvořila dohromady jeden nádherný celek, který se musí líbit snad každému z vás.

black 032415bottomblack 032415bottom2black 032415middleblack 032415middle2black 032415top-iLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama